Dwie inwestycje drogowe w powiecie grodziskim

Region

Jesienią w gminie Jaktorów zakończą się modernizacje dwóch ważnych dróg. Wyremontowane zostaną połączenia Gongoliny z Baranowem oraz Międzyborowa z Bieganowem.

Pierwsza z nich zostanie zrealizowana przez powiat grodziski. Samorząd lokalny otrzymał dofinansowanie z budżetu państwa w ramach projektu „Poprawa spójności komunikacyjnej regionu poprzez remont drogi 3832 Seroki – Gongolina – Baranów – Jaktorów”.

Umowa pomiędzy powiatem i wojewodą mazowieckim została podpisana 19 lutego. Zgodnie z nią powiat na inwestycję przeznaczy 2 mln 400 tys. zł, a gmina Baranów 160 tys. Pozostałe 1,5 mln zł zapewni budżet państwa.

Prace obejmą odcinek od drogi łączącej Baranów ze Starymi Budami do drogi łączącej Bronisławów z Szymanowem. Zostanie wymieniona nawierzchnia wraz z lokalnym poszerzeniem jezdni. Przebudowie ulegnie kilka skrzyżowań.

Druga z modernizowanych ulic ma znaczenie lokalne. Łączy Międzyborów z Bieganowem i krzyżuje się z drogą krajową 719. Projekt ten otrzymał wsparcie finansowe z Unii Europejskiej w kwocie blisko 5 mln zł. To 85 procent kosztów całej inwestycji.

Prace polegać będą na wymianie nawierzchni, budowie chodnika z kostki brukowej betonowej, trzech zatok postojowych i parkingu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.