Dwa razy zatrzymany za to samo wykroczenie

Region

Jazda samochodem pod wpływem alkoholu jest w Polsce zabroniona. Choć34-letni Krzysztof D. właśnie za to wykroczenie stracił prawo jazdy, to i tak kierował swoim autem bez uprawnień po spożyciu napojów alkoholowych.

Dyżurny monitoringu miasta w nocy z 18 na 19 marca zauważył na ulicy Kraszewskiego dwóch kłócących się mężczyzn, między którymi doszło do szarpaniny. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej. Gdy funkcjonariusze zjawili się we wskazanym punkcie dwaj mężczyźni dewastowali kosz na śmieci, wyrzucając jego zawartość na ulicę w pobliżu WKD.

Strażnicy miejscy pouczyli 34-letniego Krzysztofa D. oraz 36-letniego Mariusza T. oraz nakazali im posprzątać zaśmiecony teren. Zgodnie z obietnicami mężczyźni po wykonaniu zaleceń mieli oddalić się do swoich miejsc zamieszkania.

Dyżurny monitoringu miejskiego postanowił jednak dalej obserwować dwóch trzydziestolatków. Kamera systemu zarejestrowała jak wsiedli oni do samochodu marki JEEP znanego już z wcześniejszych interwencji strażników. Jak się okazało mężczyźni zamiast do domów skierowali się do jednego z dużych sklepów na terenie miasta. Dyżurny skierował tam, po raz kolejny, patrol strażników miejskich.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego samochodem Krzysztofa D. Badanie wykazało, że mężczyzna ma w wydychanym powietrzu aż 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że już wcześniej był karany za identyczne wykroczenie i obecnie toczy się przeciw niemu postępowanie sądowe. Sprawa została już przekazana pruszkowskiej policji. Zatrzymany Krzysztof D. po raz kolejny będzie odpowiadał za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.