Dostarczą szyny na budowę toru. Będą utrudnienia

Region

Ważna informacja dla podróżnych WKD. Od 5 do 7 sierpnia na linii WKD będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu. Wszystko przez planowaną dostawę i rozładunek szyn.

Prace związane z budową drugiego toru WKD do Grodziska Mazowieckiego idą pełną parą. Niestety prowadzone prace wymagają częstych zmian w organizacji ruchu na linii WKD. Nie inaczej będzie i tym razem.

Warszawska Kolej Dojazdowa poinformowała o planowanej na najbliższe dni dostawie i rozładunku szyn. W związku z tym od piątkowej nocy do niedzielnego poranka zostanie wstrzymany ruch pociągów na odcinku Grodzisk Mazowiecki Jordanowice – Podkowa Leśna Główna. W tym czasie na trasie Grodzisk Mazowiecki Radońska – Milanówek Grudów – Podkowa Leśna Główna będzie kursować autobusowa komunikacja zastępcza.

Ruch pociągów na wspominanym odcinku zostanie wstrzymany w piątek 5 sierpnia o godz. 23.50 i wznowiony w niedzielę 7 sierpnia o godz. 5.40. – W dniach 05-07.08.2022 (piątek-niedziela), w związku z wyłączeniem w określonych porach odcinka Grodzisk Mazowiecki Jordanowice – Podkowa Leśna Główna przewidziane uruchomienie dotychczasowych połączeń ZKA w relacjach: Grodzisk Maz. Radońska – Grodzisk Maz. Jordanowice – Grodzisk Maz. Radońska (trasa jednokierunkowa); Podkowa Leśna Główna – Milanówek Grudów oraz Grodzisk Mazowiecki Radońska – Milanówek Grudów – Podkowa Leśna Główna – informuje WKD.

Przypominamy również, że podróżni korzystający z zastępczej komunikacji autobusowej zobowiązani są do podróżowania tą komunikacją na podstawie ważnego biletu WKD jednorazowego lub okresowego. W związku z brakiem możliwości skasowania biletu jednorazowego w autobusie, pasażerowie rozpoczynający podróż autobusem zobowiązani są skasować odręcznie bilet jednorazowy w miejscu przeznaczonym na odcisk datownika, wpisując w sposób trwały datę, godzinę i minuty rozpoczęcia przejazdu. W autobusach komunikacji zastępczej nie ma możliwości zakupu biletu WKD.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.