Budowa stacji 220/110 Kv Wypędy – spotkanie informacyjne

Michałowice

Spółka Skarbu Państwa, Polskie Sieci Elektroenergetyczne SA. (PSE), planuje na terenie gminy Michałowice i gminy Raszyn budowę stacji elektroenergetycznej 220/110 kV. Z uwagi na to zostało zaplanowane spotkanie informacyjne w urzędzie gminy - 4 marca, w godz. 16-19.

Nowa stacja elektroenergetyczna 220/110 kV Wypędy wraz z wprowadzeniem linii 220 kV Mory – Kozienice/Piaseczno powstanie na terenie województwa mazowieckiego w gminach: Michałowice oraz Raszyn. Lokalizacja planowanej stacji w pobliżu istniejącej linii Kozienice- Mory-Piaseczno pozwoli zmniejszyć zakres wyprowadzeń planowanej linii, a tym samym ograniczy ekspozycję linii elektroenergetycznych na krajobraz.

Budowa nowej stacji 220/110 kV w rejonie Warszawy wraz z wprowadzeniem linii 220 kV Mory – Kozienice/Piaseczno to ważne przedsięwzięcie, które podniesie bezpieczeństwo energetyczne regionu. Przyczyni się również do jego dalszego rozwoju gospodarczego, co w rezultacie poprawi warunki do lokowania i rozwijania dużych inwestycji.

Inwestycja zagwarantuje efektywną i bezpieczną pracę Krajowego Systemu Elektroenergetycznego aglomeracji warszawskiej oraz środkowo-wschodniej części kraju.

Inwestycja celu publicznego służy odbiorcom w całym kraju, nie tylko tym, którzy są zlokalizowani w jej sąsiedztwie. Rozbudowa czy budowa infrastruktury elektroenergetycznej zabezpiecza potrzeby gospodarstw domowych i przedsiębiorstw, oraz gwarantuje dostawy energii elektrycznej do szpitali, szkół, urzędów.

Stacja elektroenergetyczna to jeden z najważniejszych elementów systemu przesyłu energii elektrycznej. To właśnie na stacji możliwa jest zamiana napięcia przesyłanej energii na wyższe (ze źródła wytwórczego np. elektrowni), w celu jej przesyłania na duże odległości.  Natomiast transformacja napięcia na niższe pozwala na wprowadzenie energii do lokalnych sieci dystrybucyjnych.

PSE serdecznie zaprasza właścicieli nieruchomości na dyżur informacyjny.
4 marca, w godz. 16-19
sala multimedialna w Urzędzie Gminy Michałowice.

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Budowa stacji 220/110 Kv Wypędy – spotkanie informacyjne”

  1. jersey pisze:

    a wiadomo konkretnie gdzie to to będzie?

  2. Wilq pisze:

    Ile razy w ciągu roku PGE wyłącza prąd? Można się pomylić o 500 razy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły