Aktualizacja: sekretarz gminy Brwinów zwolniona

Region

Urszula Skolasińska została zwolniona z funkcji sekretarza gminy Brwinów.

Burmistrz Andrzej Guzik powiedział nam, że powodem zwolnienia Skolasińskiej było poważne naruszenie kodeksu pracy. Była pani sekretarz mimo trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia, nie pełni już swoich obowiązków, ponieważ Burmistrz rozwiązał z nią umowę o pracę w trybie natychmiastowym, bez konieczności świadczenia pracy.

Następca Skolasińskiej nie został jeszcze wyznaczony.

Aktualizacja: Po naszej publikacji otrzymaliśmy wiadomość od Pani Urszuli Skolasińskiej, której treść cytujemy poniżej w oryginale:

>> Szanowny Panie Redaktorze,

Przeczytałam dziś na stronie:
„Burmistrz Andrzej Guzik powiedział nam, że powodem zwolnienia Skolasińskiej było poważne naruszenie kodeksu pracy. Była pani sekretarz mimo trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia, nie pełni już swoich obowiązków,
ponieważ Burmistrz rozwiązał z nią umowę o pracę w trybie natychmiastowym, bez konieczności świadczenia pracy.

W notatce w Państwa gazecie ukazał się tekst mówiący o powodach mojego rozstania z Urzędem Gminy Brwinów. Pan Burmistrz Guzik przekazał Państwu informację, że zwolnił mnie ponieważ „poważnie naruszyłam kodeks pracy”.

To kłamstwo. W wypowiedzeniu umowy o pracę, pan Guzik jako powód rozwiązania ze mną umowy o pracę, wskazał utratę zaufania do mnie jako Sekretarza Gminy. Uzasadnił tę decyzję w skrócie następująco:

– dopuściłam się dwukrotnego przyjęcia  serbskiej wróżki w czasie godzin pracy w Urzędzie „z której usług osobiście Pani skorzystała” i za chodzenie tejże wróżki po pokojach Urzędu – na Grodziskiej i na Kościuszki. W tym miejscu należy powiedzieć że za wizyty niepożądanych gości w w Urzędzie przy ul. Kościuszki odpowiada nie Sekretarz tylko Zastępca Burmistrza.

Naruszyłam również, według pana Guzika jego autorytet, ponieważ na stronie odprujburmistrza.pl ukazał się komiks, którego zostałam bohaterką.

Zapomniałam również o jego poleceniu rozklejenia w dwóch miejscach na Ranku w Brwinowie afiszy nt. jego spotkania z mieszkańcami w sprawie kolektorów słonecznych.

To były powody mojego odwołania z funkcji Sekretarza wyartykułowanie w piśmie pana Guzika.

Z poważaniem,
Urszula Skolasińska <<

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.