Brwinów: marsz ku czci ofiar katastrofy

Region

W niedzielny wieczór w Brwinowie odbył się marsz ku czci ofiarsobotniej katastrofy lotniczej. W jej wyniku zginęła para prezydencka, Lech i Maria Kaczyńscy oraz wiele innych najważniejszych osób w państwie. Wśród ofiar znaleźli się także ludzie związani z Brwinowem.

Na pokłacie Tu-154 lecącego na obchody mordu katyńskiego byli gen. bryg. Stanisław Komornicki i Stanisław Jerzy Komorowski. Komornicki był przyjacielem miast partnerskich Brwinowa i Trzebiatowa. Walczył w czasie powstania warszawskiego. Został odznaczony m.in. orderem Virtutti Militari. Stanisław Komorowski był podsekretarzem stanu w ministerstwie obrony narodowej i mieszkańcem Brwinowa.

Niedzielny marsz ruszył o godz. 19.00 spod kościoła św. Floriana. Około 500 mieszkańców przeszło ulicami Biskupicką, Armii Krajowej, Powstańców Warszawy i wróciło na rynek. Tam złożono kwiaty i znicze pod pomnikiem niepodległości i pod pomnikiem poświęconym bitwie pod Brwinowem. W intencji ofiar katastrofy odmówiono również modlitwę.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.