BOM Mazovia: Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż dw 721

Region

Jeszcze tylko do 18 czerwca można oddawać głosy na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. W puli zgłoszonych projektów są również te z naszego regionu. Postanowiliśmy przybliżyć każdy z nich.

W tegorocznej edycji BOM do wydania jest 25 mln zł. A zasady głosowania są bardzo proste: Każdy głosujący może zagłosować maksymalnie na 2 projekty: na jeden projekt z puli ogólnowojewódzkiej i jeden projekt z puli podregionalnej. Głos oddany tylko na jeden projekt też jest ważny.

W pierwszej kolejności będziemy prezentować projekty z puli podregionalnej, które mają zostać zrealizowane w naszym rejonie.

Nr 36. Projekt i budowa brakującego odcinka ścieżki pieszo-rowerowej na DW 721 w miejscowości Sękocin Las.

Projekt polega na zaprojektowaniu i wybudowaniu brakującego odcinka ścieżki pieszo-rowerowej o długości ok. 724 metrów wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 721 w miejscowości Sękocin Las w celu utworzenia spójnej trasy i podniesienia bezpieczeństwa rowerzystów, pieszych, jak i zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego.

Droga Wojewódzka nr 721 jest jedną z ważniejszych dróg w warszawskim węźle drogowym. Jest ona elementem tzw. Małej Obwodnicy Warszawy, której zadaniem jest zapewnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy podwarszawskimi gminami. Droga wojewódzka DW 721 pomiędzy Nadarzynem a Konstancinem przenosi ruch o znacznym natężeniu, przekraczającym jej przepustowość. Na tej ruchliwej trasie niezwykle często można spotkać rowerzystów, szczególnie tam gdzie nie mogą oni korzystać ze szlaków rowerowych istniejących wzdłuż drogi wojewódzkiej. Mijamy zarówno tych rowerzystów, którzy wykorzystują trasę do celów czysto transportowych w drodze do pracy i szkoły, jak i typowych turystów podróżujących wzdłuż niepowtarzalnego kompleksu leśnego zaliczanego do zespołu Lasów Chojnowskich ciągnących się od Gminy Nadarzyn, przez Gminę Raszyn do Gminy Lesznowola. Odcinek DW721 od skrzyżowania drogi krajowej E77 do ul. Granicznej nie zachęca do podróży rowerowych. Na tym odcinku brakuje bowiem ok. 724 metrów ścieżki pieszo-rowerowej, co czyni podróże rowerowe na tym odcinku niezwykle stresującymi i niebezpiecznymi. Zbudowanie na tym odcinku brakującej ścieżki jest bardzo potrzebne. Ma się wręcz wrażenie, że ktoś „zapomniał” o tym fragmencie trasy pieszo-rowerowej. Zrealizowana ścieżka przeniesie ruch rowerowy poza jezdnię, poprawiając bezpieczeństwo zarówno rowerzystów, pieszych jak i zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego.

Pozostałe projekty:
125. Festiwal im. Wojciecha Młynarskiego w Komorowie
134. Doświetlone przejścia – poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach wojewódzkich w Brwinowie, Czubinie, Domaniewie, Kaniach i Otrębusach
176. Bezpieczne przejścia dla pieszych na drogach wojewódzkich w Gminie Brwinów
237. Zakup karetki dla mieszkańców miasta Pruszkowa i okolic
334. Zakup i montaż defibrylatorów AED w pociągach Warszawskiej Kolei Dojazdowej Sp. z o.o. oraz produkcja spotu promującego pierwszą pomoc
357. Mazowiecki Festiwal nad Raszynką. Razem tworzymy Mazowsze!
362. Zielona obwodnica Grodziska Mazowieckiego
384. „Wielka Kuchnia na Mazowszu” – warsztaty kulinarne
387. Zajęcia z końmi jako sposób obniżenia poziomu stresu
455. Stop depresji u dzieci – Różne aspekty i sposoby walki.

W puli ogólnowojewódzkiej (wybraliśmy te ściśle związane z naszym regionem, zachęcamy jednak do zapoznania się z pełną listą)
110. Kampania edukacyjno-promocyjna na rzecz walki z ubóstwem energetycznym na Mazowszu (udział Piastowa)
113. VeloMazovia Południe – rowerowy szlak południowego Mazowsza(gminy z pow. pruszkowskiego i grodziskiego)
121. Wiata piknikowa, plac zabaw i urządzenia rekreacyjne street workout-u przy boisku wielofunkcyjnym (udział Pruszkowa)
146. Poprawa bezpieczeństwa i estetyki w obrębie skrzyżowania drogi wojewódzkiej 720 – rondo Armii Krajowej w Nadarzynie.
322. Rewitalizacja terenów spacerowo-rekreacyjnych, modernizacja oświetlenia oraz montaż wiat rowerowych przy Szpitalu Tworkowskim
344. Zielone Mazowsze (zagospodarowanie terenu wokół siedziby „Mazowsza”)

Pełna lista projektów jest dostępna tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.