Boczne boiska miały być w czerwcu, będą później

Region

Prace przy modernizacji bocznych boisk na terenie MZOS Znicz, które rozpoczęły się w grudniu potrwają dłużej niż planowano.

Początkowo termin zakończenia inwestycji przewidywano na czerwiec. Jak powiedział nam wiceprezydent Pruszkowa, Andrzej Królikowski, wystąpiło miesięczne opóźnienie. Powodem jest intensywna zima. Zakończenia prac należy zatem spodziewać się na przełomie lipca i sierpnia.

Modernizacja obejmuje teren za halą Znicz, ograniczony ul. Torfową, Zacisze i Alejami Jerozolimskimi. Do tej pory istniało tam boisko treningowe, które było już w fatalnym stanie. W jego miejscu powstaną dwa nowe. Jedno, pełnowymiarowe będzie miało sztuczną nawierzchnię. Na północ od niego znajdzie się mniejsze z trawą naturalną.

Przy boisku większym powstanie trybuna na 400 osób. Zostanie umiejscowiona od strony ul. Torfowej. Pojawią się też szatnie kontenerowe. – Nie chcemy budować stałych szatni, gdyż takie są już w hali znicz i w budynku przy stadionie głównym – przyznał Królikowski.

Nowowybudowane boiska boczne mają być dostępne dla wszystkich mieszkańców. Koszt całej inwestycji to blisko 7 mln 200 tys. zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.