Będzie nowy parking przy WKD Reguły?

Region

Być może przy stacji WKD w Regułach powstanie nowy parking. Powinno tochociaż częściowo rozwiązać problem braku miejsc parkingowych w gminie Michałowice.

Wójt Krzysztof Grabka w tej sprawie rozmawia z Agencją Nieruchomości Rolnych. Parking miałby powstać przy samej stacji WKD w Regułach. Szczegółów rozmów wójt nie chce jeszcze zdradzać. Wiadomo jedynie, że gmina otrzymałaby teren za darmo na określonych warunkach. Głównym warunkiem miałoby być zapewnienie, że kierowcy nie będą tam płacić.

– Rozmowy są zaawansowane. Mam nadzieję, że w tym roku wszystko się wyjaśni – powiedział nam wójt Grabka.

Reguły to jedyne miejsce, gdzie taki parking może powstać. Nie ma na to szans w Komorowie i Nowej Wsi. Gmina nie ma tam możliwości pozyskania terenów. Zła sytuacja związana z parkowaniem jest zwłaszcza w Komorowie, gdzie toczy się już swoista walka na noże o miejsca parkingowe. Dochodzi nawet do przebijania opon, o czym pisaliśmy tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Najczęściej komentowane

Pruszków ma nowego prezydenta

Pruszków / Wybory 2024
60

Bąk kontra Makuch

Pruszków / Wybory 2024
18

Wyborcza dogrywka przed nami

Region / Wybory 2024
10
Grill gazowy