Będą nowe nasadzenia w Pruszkowie

Pruszków

Pruszkowski magistrat ogłosił przetarg na zagospodarowanie trzech miejsc: przed Urzędem Miasta, Urzędem Stanu Cywilnego i przy ul. Kopernika. Jest dwóch chętnych na wykonanie tego zadania.

Do wykonania będzie zagospodarowanie trzech miejsc – terenu przed USC, przed Urzędem Miasta oraz przy ul. Kopernika. Projekt wykonała pracownia Planta. Co pojawi się w tych miejscach?

Teren przed USC

Po przygotowaniu terenu do nowych nasadzeń, na klombach pojawią się tawuły i hortensje bukietowe. Wykonawca będzie musiał pozostawić rosnącą tam trzmielinę (może ją przesadzić, by uzupełnić luki między roślinami). W planach jest zasadzenie 49 sztuk tawułki i 25 szt. hortensji bukietowej.

Teren przed Urzędem Miasta

W tym miejscu pojawią się kompozycje z traw i bylin oraz krzewy. Jakie rośliny będą cieszyć oko? Winobluszcz trójklapowy, perowskia, żywotnik zachodni, kosodrzewina, hortensja bukietowa. W kompozycjach traw i bylin pojawią się: trzcinnik ostrokwiatowy, szałwia omszona, jeżówka purpurowa. W planach jest zachowania części istniejących krzewów (irg i żywotników).

Teren przy ul. Kopernika

Tutaj pojawią się krzewy i byliny: hortensje (pnąca i bukietowa), trzcinnik ostrokwiatowy, róża pomarszczona, milin amerykański i tawuła. Do tego posadzone zostanie drzewo – wiśnia piłkowana. Dodatkowo umieszczone tu zostaną ławki

Na wykonanie zadania pruszkowski urząd zarezerwował ponad 116 tys. zł. Realizacja powinna zająć wykonawcy maksymalnie 10 tygodni od dnia podpisania umowy.

Do przetargu zgłosiły się dwie firmy – Adam Bujakiewicz „A&M Partners, Eko-Partner” z Warszawy z kwotą ponad 87 tys. zł. Druga z nich – Firma Rutkowski, Tadeusz Rutkowski z Pruszkowa – złożyła ofertę po terminie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.