Zatrzymani za zdewastowanie klatki schodowej

Region

W sobotnią noc trójka mężczyzn zdewastowała windę w jednym zpruszkowskich bloków. Wandale powybijali też szyby na klatce schodowej. Dzięki obywatelskiej postawie sąsiadów chuligani odpowiedzą za niszczenie mienia. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

W nocy z soboty na niedzielę, około godziny 1 w nocy pruszkowska policja otrzymała zgłoszenie o dewastacji mienia. Kobieta, która zgłosiła incydent poinformowała funkcjonariuszy, że trzech mężczyzn zamieszkujących w tym samym bloku, wybija szyby na klatce schodowej i próbuje zniszczyć windę.

Policjanci udali się na miejsce zdarzenia. Zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 20, 22 i 25 lat. Wandale byli pod wpływem alkoholu, mieli od 0,7 do 1,1 promila w wydychanym powietrzu. Świąteczną noc spędzili w areszcie.

Za popełnione przestępstwo grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo swoich roszczeń najprawdopodobniej dochodzić będzie Pruszkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa, która administruje blokiem.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.