11 miejsc, w których schłodzicie się w upalne dni

Region

Upały nie odpuszczają, a nie każdy może sobie pozwolić na wyjazd nad morze. Zwłaszcza, że ceny za wynajem pokoi są wysokie. Gdzie zatem szukać ochłody w naszym regionie? Przestawiamy 11 propozycji.

Baseny w Nadarzynie
Kompleks odkrytych basenów w Nadarzynie to nowa atrakcja. W ubiegłym roku obiekt został oddany do użytku i okazał się strzałem w dziesiątkę. W tym roku jest z resztą podobnie. Obiekt chętnie odwiedzają mieszkańcy Nadarzyna i okolic. W tym roku pojawiło się tu kilka nowych atrakcji, z których zapewne ucieszą się najmłodsi!

Zalew Zegrzyński
Jedno z najbardziej znanych i lubianych miejsc do wypoczynku nad wodą w okolicy. Opcji wypoczynku jest tu wiele – od plażowania, przez grę w siatkówkę, pływanie na bananie po kurs windsurfingu czy możliwość zrobienia żeglarskiego patentu.

Zalew Żyrardowski
Kilka lat temu przeszedł modernizację. Teraz Zalew w Żyrardowie przyciąga wieloma atrakcjami. Oprócz możliwości kąpieli w wodzie i plażowania znajdują się tu atrakcje dla najmłodszych w postaci placu zabaw. Na zalewie działa przystań żeglarska. Natomiast przy stawach można znaleźć miejsca przeznaczone do grillowania.

Termy Mszczonowskie
Mszczonowskie termy to nie tylko baseny termalne, sportowe i rekreacyjne. Od upałów można odpocząć w grocie solnej lub poczuć się jak dziecko i schłodzić się przy fontannie. Na termiach w sezonie letnim działają również korty tenisowe.

Park Bajka w Błoniu
Park Bajka to idealne miejsce dla dzieci w każdym wieku i to zupełnie za darmo. Pociechę najlepiej wyposażyć w gumowe obuwie, by mogło bezpiecznie szaleć. W parku można spędzić cały dzień. Warto zabrać ze sobą koc i kosz piknikowy wypełniony smakołykami.

Park Szczęśliwicki
W Parku Szczęśliwickim możecie skorzystać z atrakcji oferowanych przez basen odkryty OSiR Ochota. Natomiast jeziorko w parku to idealne miejsce dla wędkarzy i kajakarzy. Chętni mogą skorzystać również z kolejki grawitacyjnej.

Ośrodek Inflancka
To kolejny z odkrytych basenów w stolicy. Obiekt przeszedł generalny remont. Do dyspozycji mamy tu sporo atrakcji: baseny, grzybek wodny, brodziki, zjeżdżalnie, plac zabaw dla dzieci i kompleks boisk portowych.

Stawy Walczewskiego
Kąpielisko na grodziskich stawach jest chętnie odwiedzane. Można się tu nie tylko wykapać, ale również poplażować. Miłośnicy aktywnego spędzania czasu mogą skorzystać z boisk sportowych lub popływać kajakiem lub rowerem wodnym.

Kąpielisko w Parku Mazowsze
W Pruszkowie również można korzystać z kąpieliska. To dostępne jest w dzielnicy Żbików w Parku Mazowsze. Oprócz kąpieli i plażowania najmłodsi mogą pobawić się tu na placu zabaw. Podobnie jak w Grodzisku, również i w Pruszkowie nad bezpieczeństwem użytkowników kąpieliska czuwają ratownicy.

Basen w Milanówku
Niewielki kameralny basen w Milanówku to idealne miejsce na odpoczynek od upału. Basen przeszedł kilka lat temu remont i od 2019 ponownie cieszy mieszkańców. Na basem warto zabrać ze sobą koc i kosz piknikowy.

Suntago
Suntago Wodny Świat, bo tak nazywa się park wodny, który jest elementem kompleksu Park of Poland, jest największym zadaszonym parkiem wodnym w Europie znajduje się we Wręczy pod Mszczonowem. Wśród licznych atrakcji znajdziemy tu m.in. 3 zjeżdżalnie, basen z falami, wodny plac zabaw dla najmłodszych i wiele innych. Co prawda wycieczka do tego miejsca to niemały wydatek, ale warto się skusić!

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “11 miejsc, w których schłodzicie się w upalne dni”

 1. Monika pisze:

  Warchały mazury
  Piękne miejsce na Mazurach

 2. UrsynowiAnka pisze:

  No a gdzie klasyka – Powsin i Zalesie?

 3. Robert pisze:

  Park Wodny w Julinku też wystartował

 4. Mieszkanka pisze:

  A czy basen w Pruszkowie, który przeszedł generalny remont, nie jest godny uwadze mieszkańców ?? Artykuł nierzetelny.

  • Anna Zwolińska pisze:

   Artykuł prezentuje miejsca pod gołym niebem. Wyjątkiem jest Suntago – ale tu znajdują się zarówno baseny kryte, jak i odkryte.

 5. Kasia pisze:

  baseny w Nadarzynie to porażka organizacyjna w weekend. Jest sens jechać tylko w tygodniu, bo w weekendy tłum jest straszny, nie ma możliwości by jakkolwiek poruszać się w wodzie, kolejki do kasy straszne, godzina stania to norma. Przy czym stoisz w pełnym słońcu, bo ani pół drzewa nie zostawiono przy budowie. Parkingi też nie są w stanie pomieścić tylu aut, więc kto może parkuje po okolicznych uliczkach a tam policja i straż gminna zbierają żniwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły