Zmarła Krystyna Sienkiewicz

Region

Była aktorką estradową, teatralną, filmową i telewizyjną. Angażowała się w akcje charytatywne, była m.in. prezesem schroniska w Milanówku. Krystyna Sienkiewicz zmarła w niedzielę w nocy.

Aktorka odeszła w wieku 81 lat. Poinformował o tym jej bratanek, Jakub Sienkiewicz. – Dziś, 12.02.2017 w nocy, o godzinie 1:00 zmarła moja ciocia Krystyna Sienkiewicz – czytamy na Facebooku Jakuba Sienkiewicza.

– Jestem jak znaczek pocztowy. Przyklejam się do ludzi na widowni. Wydaje mi się, że widzę tam każdego z osobna. Dla niego jest to, co muszę mieć na scenie: błyskawiczny refleks, riposta na poczekaniu, puenta. A dla mnie odpowiedź – śmiech, oklaski – opowiadała o sobie w wywiadzie opublikowanym w zeszły weekend przez tygodnik „Wysokie Obcasy”.

Lubiła pomagać, była m.in. prezesem Fundacji im. 120-lecia Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Milanówku, która opiekowała się schroniskiem w mieście-ogrodzie. Wspierała niemal każdą akcję pomocową dla zwierząt bezdomnych. – Odeszła Krystyna Sienkiewicz, prezes fundacji opiekującej się naszym schroniskiem. Wspaniała aktorka, artystka estradowa, piosenkarka, a przede wszystkim kobieta o wielkim sercu. Łączymy się w bólu z rodziną i bliskimi – napisano na stronie facebookowej „Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Milanówku”.
 
Niestety Krystyna Sienkiewicz zmagała się z poważnymi problemami zdrowotnymi. W 2014 r. przeszła udar, chorowała też na raka, który zaatakował jej oko.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.