Zjazd młodzieży do Matecznika Mazowsze

Region

Już w środę rozpoczyna się piąty "Przystanek PaT". Tym razem uczestnicy warsztatów artystycznych swoją bazę będą mieć w siedzibie zespołu Mazowsze w Karolinie.

1000 uczestników będzie zbierać się w Mateczniku od środowego rana. Przez cztery kolejne dni będą uczestniczyć w różnego rodzaju zajęciach artystycznych. Ciekawie zapowiada się spotkanie z aktorami – Piotrem Adamczykiem, Mikołajem Grabowskim i Tomaszem Karolakiem. Plan akcji przewiduje m.in. program nocny, podczas którego uczestnicy będą oglądać zdjęcia z całego minionego dnia i podziwiać występy różnych grup teatralnych. W piątek wszyscy wezmą udział w uroczystości poświęcenia tablicy w Pruszkowie ku pamięci policjantów zamordowanych w Katyniu.

Finał akcji odbędzie się w Warszawie pod Pałacem Kultury i Nauki, w pobliżu dworca Śródmieście. – Weźmie w nim udział kilka tysięcy ludzi. Będzie to część obchodów Święta Policji – powiedział nam Grzegorz Jach, Pełnomocnik Komendanta Głównego Policji.

PaT oznacza „Profilaktyka a Ty”. Program, pod nazwą „Profilaktyka a Teatr” istniał do tego roku. Akcja Przystanek PaT” jest organizowana po raz piąty. Jej celem jest walka z nałogami i patologiami społecznymi. – Używamy narzędzi sztuki – dodał Jach.

Co roku ilość uczestników rosła. W 2006 roku do Miłomłyna koło Ostródy zjechało 100 uczestników, a rok temu w Miętnym koło Garwolina było ich 1,5 tys. Teraz, ze względu na warunki lokalowe, organizatorzy przygotowali tysiąc miejsc, choć chętnych było dwa razy więcej. Możliwe, że ze względu na tak duże zainteresowanie, w przyszłym roku organizatorzy przygotują 3 tys. miejsc.

Akcja finansowana jest przez sponsorów. 50 tys. zł dokłada rząd w ramach programu „Razem bezpieczniej”. Partnerem akcji jest m.in. Starostwo Powiatu Pruszkowskiego, Urząd Miejski w Brwinowie i Gminny Ośrodek Pracy z Rodziną w Brwinowie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.