Żeby nie było wstydu

Region

Wiadomo już, że dworzec Warszawa Zachodnia nie doczeka się modernizacji przed Euro 2012.

Po fiasku rozmów z francuską firmą Nexity, która miała zbudować nowy dworzec, PKP może już tylko liczyć na plan B, czyli doraźne naprawy i
odmalowanie dworca tuż przed mistrzostwami, żeby nie było wstydu. Będzie
to tzw. estetyzacja – ustaliła TVN Warszawa.

Według Polskich Linii Kolejowych, tuż przed mistrzostwami pomalowane zostaną brudne ściany w podziemiach między peronami, a handlujący w podziemiach kupcy zostaną wyrzuceni. Potrzebne są także naprawy na peronach, które również są w opłakanym stanie.

Jak powiedział TVN Warszawa Jan Telecki, dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Warszawie PLK, prace na peronach będą kontynuowane. Jednak o generalnym remoncie na razie nie ma co myśleć. Chodzi tylko o takie prace, które pozwolą wyrównać perony na tyle, by goście nie zniszczyli sobie butów. Natomiast malowanie podziemnych przejść przewidziane jest dopiero w przyszłym roku, przed samymi mistrzostwami. Gdyby zrobić to wcześniej, do czasu imprezy farba zdąży poodpadać. – Mam pełną świadomość, że to nie jest działanie zgodne ze sztuką budowlaną i mam pełną świadomość, że te działania mają na celu poprawić tylko estetykę tego miejsca na czas mistrzostw – tłumaczy Jan Telecki.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.