Zatrzymanie na dużą skalę

Michałowice

45-letni obywatel Włoch, po pościgu, został zatrzymany przez michałowickich policjantów. Nie dość, że nie zatrzymał się do kontroli, to po drodze popełnił 9 innych wykroczeń. Otrzymał wysoki mandat, a także grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wszystko wydarzyło się 14 maja, około godz. 18.00. Policjanci, podczas ponadnormatywnej służby, zauważyli w Pęcicach Małych, na ul. Komorowskiej motocyklistę, który przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle. Mimo włączenia sygnałów dźwiękowych i świetlnych przez funkcjonariuszy, kierujący nie zatrzymał się do kontroli. Policjanci ruszyli w pościg ul. Sokołowską, w kierunku Wypęd. Podczas pogoni, motocyklista popełnił jeszcze kilka wykroczeń.

Przed wjazdem na rondo motocyklista wywrócił się. Na szczęście nie odniósł żadnych poważnych obrażeń. Po swoich „eskapadach” został zatrzymany. Po badaniach lekarskich został osadzony w policyjnym areszcie – relacjonuje kom. Karolina Kańka z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Jak się okazało, po sprawdzeniu kierującego w policyjnych systemach, obywatel Włoch nie posiadał prawa jazdy. W sumie popełnił 9 wykroczeń, za co nałożono na niego mandat łącznie na 6800 zł.

Dodatkowo policjanci skierowali wniosek o ukaranie za brak prawa jazdy. Ponadto 45-latek usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli – Włoch przyznał się do winy. Grozi mu za to do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie – dodaje Kańka.

Policja udostępniła nagranie z pościgu. Obejrzycie je tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Zatrzymanie na dużą skalę”

  1. Anonim pisze:

    Po z tych 6800 to po tysiącu premii dla funkcjonariuszy za narażenie życia, 4800 na biedne dzieci. Dla komendanta, sędziego i prokudatora bez premii bo tylko pierdzą w stołki. Jest motywacja prawda?

  2. Iwan pisze:

    Deportować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły