Zatrzymali złodzieja samochodów

Pruszków

Pruszkowska policja zatrzymała złodzieja, który dopuścił się kradzieży dwóch samochodów na osiedlu Ostoja. Auta wróciły do rąk właścicieli.

Na początku grudnia informowaliśmy, że na jednej z posesji na pruszkowskim osiedlu Ostoja złodzieje ukradli dwa samochody metodą „na śpiocha”. To jedna z najbardziej zuchwałych form kradzieży stosowanych przez włamywaczy, którzy wykorzystują fakt, że domownicy śpią.  Złodziejom udało się znaleźli kluczyki, co pozwoliło im zrealizować plan. Włamywaczom nie przeszkadzał nawet pojazd zastawiający bramę. Przedstawili Toyotę, w środku zostawili kluczki i wyprowadzili dwie zdobycze.

Po upływie niespełna dwóch tygodni policji udało się odnaleźć skradzione auta. Znajdowały się na terenie Pruszkowa. Funkcjonariusze przystąpili do działań operacyjnych, aby zwiększyć swoją wiedzę i zbadali pojazdy.

W końcu policji udało się zatrzymać mężczyznę odpowiedzialnego za kradzież samochodów. – W wyniku działań operacyjnych funkcjonariusze zatrzymali złodzieja. Mężczyźnie postawiono zarzuty. W sprawie nadal prowadzone są dalsze czynności. Auta zostały zwrócone już właścicielom – wyjaśnia asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Skoro skradziono dwa pojazdy i jednocześnie je uprowadzono to logiczne wydaje się, że sprawców było dwóch. Jeden jest już w rękach policji, a drugi? – Sprawa jest wyjaśniania – ucina asp. Kańka.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.