Zasadzili 100 drzew

Pruszków

Uczniowie z pruszkowskich szkół włączyli się w obchody Dnia Ziemi, który przypada 22 kwietnia. Dzień wcześniej postanowili zasadzić 100 drzew. W szkole podstawowej nr 1 wsparcia uczniom udzieliły władze Pruszkowa.

Dzień Ziemi to szansa na pochylenie się nad problemami, które dotykają naszą planetę. Wiele samorządów, stowarzyszeń, a co najważniejsze osób indywidualnych chce działać na rzecz środowiska naturalnego. 

W piątek (21 kwietnia) dzieci i młodzież z miejskich placówek zasadziły 100 drzew i 30 krzewów. Wśród nich są m.in. jałowce, klony czy świerki. W akcję włączyły się również władze Pruszkowa. Prezydent Jan Starzyński wraz ze swoimi zastępcami: Andrzejem Kurzelą oraz Michałem Landowskim sadzili drzewa na terenie szkoły podstawowej nr 1 w Pruszkowie.

Dzień Ziemi uwrażliwia młodzież na stan środowiska naturalnego. – Cieszymy się, że młodzież tak aktywnie włącza się w proekologiczne inicjatywy – mówi prezydent Jan Starzyński. – To dobrze wróży na przyszłość – podkreśla.

Z kolei w przedszkolu „Pod Kasztanem” przy ul. Prusa posadzono kasztanowiec czerwony. Placówka świętuje 40-lecia istnienia.

Zachęcamy do obejrzenia naszej galerii z sadzenia drzew.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.