Załóż wirtualną skarbonkę WOŚP

Region

Przed nami jubileuszowy 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Teraz każdy z może stać się wolontariuszem i założyć wirtualną skarbonę.

Działalność WOŚP można wspierać właściwie przez cały rok, jednak największa zbiórka przypada na Finał.

Ubiegłoroczny 29. Finał przyniósł zawrotną kwotę ponad 210 mln zł! Mimo pandemii to rekordowa zbiórka. Dzięki niej fundacja mogła zakupić urządzenia do oddziałów dziecięcej laryngologii i diagnostyki głowy (m. in. zestawy endoskopów laryngologicznych, egzoskopy, lasery diodowe).
Najbliższy finał to jubileuszowa 30-tka. Tematyka tegorocznej zbiórki to wzrok. Bez niego trudno jest funkcjonować, a jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata. Bardzo ważna jest zatem szybka i wczesna diagnoza oraz podjęcie leczenia. Do tego niezbędny jest nowoczesny sprzęt, którego brakuje w polskich placówkach. Tym bardziej, że specjaliści coraz częściej zwracają uwagę na krótkowzroczność dzieci, związaną z nadmiernym korzystaniem z urządzeń elektronicznych.

Co ciekawe WOŚP można wspierać również wirtualnie. Na stronie siepomaga.pl powstała internetowa zbiórka z okazji 30. finału.

Dziś każdy może zostać wolontariuszem i otworzyć swoją wirtualną skarbonkę. To jedno z dostępnych rozwiązań dla osób, które nie zdążyły na rekrutacje Wolontariuszy w tym roku, lub dla grup, w których chcecie wspólnie uczestniczyć we własnej zbiórce lub zaangażować pracowników firmy, kolegów z klasy, czy całą rodzinę. Szczegóły dotyczące wirtualnej skarbonki znajdziecie tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Załóż wirtualną skarbonkę WOŚP”

 1. eryk pisze:

  A co na to Ojciec Mateusz Kijowski?

 2. sierżant@z milicji pisze:

  Prosimy wpłacać całe swoje miesięczne wynagrodzenie do puszek lub przelewać bezpośrednio na konta fundacji Złoty Melon !!!

 3. cygar pisze:

  I co jeszcze??!! Na drobne wydatki owsika nie daję nawet dwóch groszy. Ile to JA przez te lata zaoszczędziłem…

 4. Anonim pisze:

  Znów jelenie będą rzucać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły