Wukadki jadą na „przegląd”

Region

Warszawska Kolej Dojazdowa wybrała firmę, która zajmie się wykonaniem naprawy czwartego poziomu utrzymania P4 sześciu elektrycznych składów 39WE serii EN100.

Pociągi podobnie, podobnie jak samochody raz na jakiś czas muszą przejść przegląd. Konieczne są też naprawy i wymiana wyeksploatowanych elementów. W najbliższym czasie sześć składów WKD przejdzie taki „przegląd”.

Składy 39WE serii EN100 wyprodukowane przez nowosądecki NEWAG czekają na naprawę. W ramach prac pojazdy zostaną m.in. oczyszczone z brudu, smaru i korozji, naprawę lub wymianę wysłużonych zespołów i podzespołów. WKD na naprawy poziomu P4 wysyła sześć składów.

Do przetargu na naprawę zgłosiły się dwie firmy: konsorcjum firm Serwis Pojazdów Szynowych Sp. z o.o. Spółka Komandytowa i Serwis Pojazdów Szynowych Autoryzowana Stacja Obsługi Piotr Mieczkowski oraz producent składów Newag Spółka Akcyjna. Co ciekawe korzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum firm i to ono będzie odpowiadać zna naprawy pociągów.

Na przeprowadzenie napraw wykonawca będzie miał 100 dni od momentu podpisania umowy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.