Wracają upały, kąpieliska czekają

Region

Iście tropikalny klimat zawita do naszego regionu w ciągu najbliższych kilku dni. Prognozowana temperatura będzie oscylować wokół 30 stopni Celsjusza. Po odrobinę wytchnienia można udać się na pruszkowskie i grodziskie kąpieliska.

Będzie naprawdę ciepło. I duszno. Prawdziwie letnia pogoda powróci ze zdwojoną mocą. Ochłody i odpoczynku możemy szukać na otwartych kąpieliskach w Pruszkowie i w Grodzisku. Są to oczywiście kąpieliska strzeżone. – W bieżącym sezonie na terenie Parku Mazowsze po przeprowadzeniu wielu procedur prawnych i urzędowych powstało kąpielisko „Glinianka Hosera”. Kąpielisko o długości linii brzegowej około 30 metrów funkcjonuje w godzinach od 10.00 do 18.00 – informują organizatorzy z pruszkowskiej pływalni Kapry.

Jak dodają, dziennie z kąpieliska korzysta nawet 200 osób, a w weekendy ta liczba rośnie nawet do 1 tys. Ratownicy obecni są na miejscu siedem dni w tygodniu. Do dyspozycji mają specjalistyczny sprzęt, łódkę, niezbędne lekarstwa.

Zarówno w Pruszkowie, jak i w Grodzisku regularnie badana jest woda. W przypadku grodziskich Stawów Walczewskiego pojawiły się co prawda pogłoski o możliwości wystąpienia groźnych sinic, jednak z kontroli przeprowadzone przez sanepid wynika, że nie ma zagrożenia dla kąpiących się.

A Wy? Jak radzicie sobie z upałami?

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.