WKD zmodernizuje przystanki – jest wykonawca robót

Region

Coraz więcej istniejących obiektów jest przystosowywanych dla niepełnosprawnych. Nie inaczej będzie z sześcioma przystankami Warszawskiej Kolei Dojazdowej. 14 czerwca wyłoniono wykonawcę tego zadania.

Na czym będzie polegać modernizacja? Będzie obejmować roboty brukarskie – wykonany zostanie system oznakowań prowadzących dla niewidomych na 11 peronach.

Roboty będą toczyć się na przystankach Podkowa Leśna Wschodnia (tylko peron w kierunku Warszawy), Otrębusy, Kanie Helenowskie, Nowa Wieś, Komorów i Pruszków. Jednak nie będzie to inwazyjna modernizacja. Zdemontowane będą jedynie elementy, w miejscu których zostanie ułożona ścieżka dotykowa.

Perony posiadają co prawda pas płytek z guzkami znajdujący się tuż przed strefą zagrożenia. Jednak nie jest on wystarczający jeśli chodzi o bezpieczeństwo osób niewidomych. Na przystankach jest wiele przeszkód punktowych: latarni, słupów trakcyjnych, biletomatów, śmietników, ławek itp. Są rozmieszczone tak, że nie da się poprowadzić tras wolnych od przeszkód.

Do przetargu przystąpiły dwie firmy. Jedna z nich to Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe SYSTEM Lilia Kulesza z Radziejowic z terminem realizacji 4 miesiące, w kwocie 442 800 zł. Druga – MAZDROG Sp. z o.o. Sp. k. z Warszawy z 4-miesięcznym terminem realizacji, w kwocie 381 479 zł. Kwota, jaką WKD może przeznaczyć na to zadanie to 419 553 zł.

25 maja odbyło się elektroniczne otwarcie ofert dodatkowych. W terminie zgłaszania ofert dodatkowych zgłosiła się ponownie PHU SYSTEM Lilia Kulesza z Radziejowic. Firma zaproponowała realizację zamówienia za kwotę ponad 433 tys. zł.

Za najkorzystniejszą ofertę uznano jednak tę od MAZDROG – w postępowaniu zdobyła ona 100 punktów (SYSTEM – 89,19 punktów). Została ona jednocześnie wybrana wykonawcą zadania. 14 czerwca została podpisana umowa na realizację inwestycji – „Likwidacja barier architektonicznych dla osób z niepełnosprawnościami poprzez modernizację infrastruktury kolejowej WKD”. Spodziewane zakończenie robót to połowa października tego roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “WKD zmodernizuje przystanki – jest wykonawca robót”

  1. none pisze:

    A czy wiadomo coś o budowie nowego peronu w Regułach? Kojarzę, że kiedyś ten temat się przewijał, czy coś się w tej sprawie dzieje, czy zostanie po staremu?

  2. KomsomolskajaPrawda pisze:

    Za czasów komunistów z PO-KO-TRZASK.2050 takie inwestycje nigdy nie byłyby możliwe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły