Windy na dworcach działają!

Region

To nie jest głupi żart. Kolejarze uruchomili windy na dworcach PKP w Pruszkowie i Grodzisku Mazowieckim, które były nieczynne niemal od trzech miesięcy.

Cała sytuacja związana z niedziałającymi windami budziła wśród mieszkańców wiele emocji. Jej przykre skutki najbardziej odczuli mieszkańcy Pruszkowa bo, o ile grodziszczanie mieli możliwość skorzystania z kładki nad torami PKP i pomocy tragarzy, o tyle pruszkowianie musieli np. wózki z dziećmi dźwigać „na własnych barkach”. Warto wspomnieć również o niepełnosprawnych, którzy nie mieli szans na sprawne poruszanie się na pruszkowskiej stacji.

Nieprzerwanie windy nie działały od połowy marca. Za urządzenia odpowiedzialna jest spółka PKP PLK, która zleciła ich „skrupulatny przegląd”. Chodziło o wyeliminowanie usterek, które mogłyby pojawić się w przyszłości – tak tłumaczyli się kolejarze.  

W maju o windy postanowili zawalczyć starosta pruszkowski, Maksym Gołoś oraz radny powiatu pruszkowskiego, Artur Świercz. Skierowali pismo do PKP PLK. Zwracano w nim uwagę, że dworzec nie jest przyjazny dla podróżnych, a windy są bezużyteczne.

Nareszcie, po wielu perturbacjach udało się uruchomić podnośniki! Na grodziskim dworcu windy działają od wczoraj, natomiast w Pruszkowie od dziś. – Po godz. 12.30 otworzyliśmy windy w Pruszkowie. Wykonawca zrobił wszystkie poprawki, na które zwróciliśmy uwagę. Windy mają zapewniony serwis, cały system działa tak jak powinien – mówi Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

A Wy jak myślicie, czy to koniec przygód z windami?

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.