Wiemy kto wybuduje ośrodek przy Wapiennej

Pruszków

Przetarg na budowę nowej siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pruszkowie rozstrzygnięty. Za ponad 41 mln zł prace wykona firma Strabag.

To już ostatnia prosta w przygotowaniach do tej długo oczekiwanej inwestycji. Powiat pruszkowski podał właśnie do wiadomości publicznej wynik postępowania przetargowego na budowę nowych obiektów przy ul. Wapiennej. Z sześciu otrzymanych ofert za najkorzystniejszą uznano propozycję dobrze znanej w Pruszkowie firmy Strabag, która wyceniła swoje usługi na ponad 41 mln zł.

Kolejny krok to podpisanie umowy z wykonawcą. Jednocześnie powiat prowadzi odrębny przetarg na pełnienie nadzoru inwestorskiego nad budową ośrodka. Otwarcie ofert zaplanowano na 24 września. Po zakończeniu tej procedury sama inwestycja będzie mogla ruszać.

Przedsięwzięcie podzielono na dwa etapy. W pierwszym jest wzniesienie nowego budynku i przeniesienie tam placówki. Termin zakończenia tych prac to 31 lipca 2021 r. W drugim przewidziano rozbiórkę starych zabudowań, a następnie budowę internatu. W kompleksie nie zabraknie placu zabaw, wielofunkcyjnego boiska, zieleni, elementów małej architektury, wygodnych ciągów komunikacyjnych i miejsc parkingowych. Termin oddania do użytku to 31 lipca 2022 r.

Realizacja tej inwestycji to efekt wsparcia, jakiego powiatowi udzieliła „Fundacja Pruszyńscy”, która zadeklarowała pokrycie połowy kosztów.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Wiemy kto wybuduje ośrodek przy Wapiennej”

 1. lulu pisze:

  Dlaczego mnie to nie dziwi ?

 2. Anonim pisze:

  A ja słowo honoru, znałem komentarz do artykułu! Nie przesadzamy!!

 3. Mirosław pisze:

  Ma Pan mój głos.

 4. Jedno zło pisze:

  Słowo honoru – jak zobaczyłem tytuł, zanim wszedłem w ten artykuł to już wiedziałem jaka to będzie firma. Jak widać nie tylko Jasiu miał do niej słabość

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły