Weekendowe utrudnienia na linii WKD

Region

Ostatni weekend września upłynie pasażerom Warszawskiej Kolei Dojazdowej pod znakiem utrudnień związanych z modernizacją odcinka Komorów-Warszawa Śródmieście. Pociągi pojadą tylko po jednym torze.

Prace będą polegały na gwarancyjnym usunięciu usterek i stabilizacji torowiska na torze nr 2 w kierunku Warszawy. Wiążą się z koniecznością wyłączenia tej nitki z ruchu. Pociągi będą kursowały w relacjach Grodzisk Mazowiecki-Warszawa Śródmieście WKD oraz Milanówek Grudów-Komorów z przesiadką w obu kierunkach do komunikacji zastępczej.

Przez dwa dni kolejki będą kursować wahadłowo po torze nr 1. Na odcinku od Komorowa do Warszawy z częstotliwością co 70 minut, na szlaku Komorów-Podkowa Leśna od 25 do 45 minut. Komorów stanie się też miejscem startu i mety dla komunikacji zastępczej. Czas przyjazdu i odjazdu zostanie dopasowany do rozkładu jazdy pociągów.

Co istotne, nie wszystkie przystanki zostaną objęte komunikacją zastępczą. Jak podaje WKD, z przyczyn technicznych nie uda się ich zorganizować w Malichach i Warszawie Salomea.

Na pocieszenie dodamy, że to tylko dwa dni, 28 i 29 września.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Weekendowe utrudnienia na linii WKD”

 1. Wilku starszy pisze:

  Proszę redakcję wpr o zlozenie zapytania do wkd kiedy planuja przystapic do naprawy niebieskich tablic które się ciągle psują a na pewno nie działają jak jest awaria na trakcji. Ja nie potrzebuję czytać że pociąg przyjedzie zgodnie z rozkładem za 2 minuty. Ta tablica powinna informować o odjeździe Przede Wszystkim podczas awarii!!!

 2. Dojezdzający od lat pisze:

  Dołączam się do pytania pruszkowianina.zwracam uwagę że rozkłady jazdy wkd i skm na lotnisko (rano)są tak ułożone ze po wyjściu z wkd al.jerozolimskie,jeśli ta przyjedzie punktualnie,są tylko 2 minuty do skm, co po schodach stanowi zapieprz na łeb i szyję .gdyby tak firmy dogadały się co do minutki więcej. …?

 3. Pruszkowianin pisze:

  Pytanie, kiedy pociagi wroca do normalnej predkosci na nieszczesnym wiadukcie przy al. Jerozolimskich w strone Srodmiescia? Tyle czasu remontowali jego dwie czesci (nie wiem, czy nie dwa razy w wakacje?), a pocagi znow wloka sie jak przed laty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły