We wrześniu dzieci wrócą do szkół

Region

Na tę informację czekało wielu rodziców. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że dzieci i młodzież od września wrócą do nauki w szkołach.

Szef rządu był gościem „Rozmowy Dnia” Radia Łódź i TVP3 Łódź. W wyemitowanej dziś rozmowie premier zapewnił, że nawet gdyby jesienią fala zachorowań na koronawirusa znów rosła, to Polce nie grozi ponowne zamknięcie gospodarki.

Co więcej, premier zaznaczył, że nowy rok szkolny dzieci i młodzież zaczną w szkolnych ławkach. – Chcę podkreślić, że od początku września dzieci i młodzież wracają do szkoły. Na początku października studenci wracają na uczelnie. To jest pewna decyzja – ogłosił Morawiecki.

Premier podkreśla również, że wakacje to idealny czas, by placówki oświatowe zostały przygotowane w odpowiedni sposób na powrót uczniów.

Przypomnijmy. Zee względu na zagrożenie rozprzestrzeniania się koronawirusa stacjonarne nauczenie w szkołach i na uczelniach w Polsce jest zawieszone od 12 marca.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “We wrześniu dzieci wrócą do szkół”

  1. Wyrocznia pisze:

    Witam wszystkich. Myślę że w sierpniu wszyscy w Polsce wygrają w lotka 6 milionów – minimum. Tak przewiduję i to jest pewność granicząca z pewnością ! Jestem tak prawie tego pewien jak tylko mogę ! No chyba że po wyborach wszystko się posypie i wygra obecny prezydent. Wtedy wszystko jest możliwe w tym podwyżka podatków żeby łatać dziurę budżetową , podwyższyć wiek emerytalny bo ZUS nie wyrobi, dodać nowe podatki żeby wydoić ludzi którzy jeszcze jakoś łączą koniec z końcem na zakończenie miesiąca. Tak mniej więcej przewiduję. A to że dzieci pójdą do szkoły we wrześniu to tylko najwyższy wie. Chyba że zmusza wszystkich pod groźba kary lub więzienia żeby te dzieci wysłali do szkoły we wrześniu. Pozdrawiam serdecznie

  2. Kristen pisze:

    Jak wrócimy to może w SP 4 dowiemy się o proponowanych ocenach na koniec roku. Może będzie można wtedy się odwołać ???? Chyba że jak większość tematów nie podlega dyskusji 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły