W weekend gra WOŚP!

Region

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy startuje 12 stycznia. Sztaby z naszego regionu przygotowały różne atrakcje. Sprawdźcie jakie.

Grodzisk Maz.
Wielki Finał odbędzie się w Centrum Kultury oraz na parkingu przed budynkiem, a także Mediatece. W Centrum Kultury impreza startuje o godz. 10.00. Wśród atrakcji znajdziecie: pokazy taneczne, popisy muzyczne, przedstawienia – Jasełka „Najpiękniejsze święta”, a także koncerty zespołów – T.T Band, Saletra, Spinalkhor, Crimson Rockets. O godz. 13.00 w sali lustrzanej CK odbędzie się „Bajkolandia” dla najmłodszych. Oprócz tego przez cały dzień licytacje, malowanie buziek i różne loterie.

W Mediatece WOŚP rozpocznie się o godz. 11.00. Nie zabraknie planszówek, koła gospodyń, jogi, strefy fit i zajęć z UKS Budo.

Tradycyjnie o 20.00 na parkingu przed CK światełko do nieba.

Pruszków
W szkole podstawowej nr 2 przy ul. Jasnej uroczyste rozpoczęcie finału o godz. 10.00. Wśród atrakcji występy dzieci z przedszkoli, pokazy tańca, akademia sztuk walki, czy występy orkiestry dętej „Pruszkowianka”. W programie również wymiana książek, stoiska z drobiazgami, pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przez cały dzień aukcje i loterie.

O 15.30 światełko do nieba.

Szkoła Podstawowa nr 8 w Pruszkowie przy ulicy Obrońców Pokoju zaprasza na 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w godzinach 10.00-14.00. W programie m.in. występy uczniów i szkół tańca. Będzie można zakupić ciekawe rzeczy na licznych straganach oraz posiedzieć w kawiarence.

Piastów
28. Finał odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Warszawskiej 24. Początek już o godz. 11.00. W programie występy artystyczne dzieci, licytacje, możliwość wymiany książek, gry oraz zabawy.

Na placu obok, czyli na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej o godz. 18.00 ognisko z kiełbaskami dla mieszkańców. O 19.15 pokaz fire show, a o 20.00 światełko do nieba.

Nadarzyn
12 stycznia po raz piętnasty Nadarzyński Ośrodek Kultury zagra z WOŚP. W tym dniu o godz. 15.00 rozpocznie się licytacja oraz program artystyczny, w którym znajdziecie: pokaz szermierki,

koncerty, występy dzieci, pokazy taneczne, licytacje i loterie.

Podkowa Leśna
W ramach podkowiańskiego Finału na ulicach miasta kwestować będzie ok. 60 wolontariuszy. Oprócz kwesty ulicznej zaplanowano kilka imprez towarzyszących w Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich, m.in. licytacje, przedstawienie dzieci z przedszkola występy i pokazy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 55

55 odpowiedzi na “W weekend gra WOŚP!”

 1. Zed pisze:

  I jeszcze taki pozytywny cytat:
  „Cel podwójnie szlachetny, pomagamy dzieciom bez Mrówek i Tabasco, dlatego mamy prawo krytykować @fundacjawosp
  i domagać się transparentności rozliczeń. 100 000 zł dla dzieci oczekujących na zabiegi ratujące życie! Uczymy Owsiaka pomagać bez prowizji!
  Normalni ludzie, jeśli chcą pomóc, to pomagają, bez prowizji, bez „Melonów”, bez „usług obcych” dla „zięciów” i rodziny, bez naklejania ludziom metek na czole i bez szantażowania w świetle kamer.
  Pieniądze po pół godziny od zakończeniu zbiórki są na koncie dzieci!”
  https://zrzutka.pl/uczymy-jerzego-owsiaka-dobroczynosci-bez-prowizji-100-000-zl-na-leczenie-dzieci?utm_medium=social&utm_source=twitter&utm_campaign=sharing_button

  • paca pisze:

   @zed – proktolog amator, grzebie w kupach wrogów systemu ku chwale własnej niestety.

   Jeśli ktoś chce obejrzeć dobrą komedię polecam „Drogę do Wellville”. Tamże znakomity Antony Hopkins w roli króla płatków dra Kellogga. W trosce o zdrowie zamożnych pacjentów analizował ich odchody. Chyba protagonista zeda.

  • Traktor pisze:

   Nie brzmi to jak duża kwota którą zmieni i wpłynie na leczenie bardzo dużej ilości dzieci.

   • Zed pisze:

    Przecież to tylko przykład, że można w 2 tygodnie zebrać znaczącą kwotę na leczenie np. dla czworga bardzo chorych dzieci. Bez żadnych „kosztów” i spółek.
    Naprawdę rozsądny człowiek może myśleć, że połowa sprzętu w szpitalach jest zakupiona przez WOŚP, a jak ktoś zadeklaruje, że nie chce być leczony tym sprzętem, to już po nim.
    Fakty i liczby chyba nie mają znaczenia. Wrzuci się parę złotych do puchy i służba zdrowia uratowana.

    • X pisze:

     Super raz w dwa tygodnie pod hasłem na złość Owsiakowi robimy własną zbiórkę. Tylko żeby dorównać orkiestrze brakuje wam około 1000 razy tyle. Niestety nie macie tyle 2 tygodniowek w roku.

    • X pisze:

     Orkiestra zebrała 1000 razy tyle w 1 dzień.

    • Inteligent pisze:

     Załóżmy że zrobicie 1000 takich akcji i zbierze ie tyle co orkiestra. Jak będziemy to kontrolować? Bo orkiestra z Jurkiem który w oczach PiS i kościoła jest wrogiem naszego państwa mam pewność że ma wszystko dobrze zrobione. A dawanie takim akcja to jak dać kase bezdomnemu. Niby straciłeś 5 zł ale nijak nie wiesz czy naprawdę poszło na chlebek czy na wodeczke.

  • Tomek pisze:

   Zed skoro dla ciebie Wielgucki vel matka kurka jest bardziej wiarygodny od Owsiaka to nic mnie już nie dziwi. Tyle lat ten oszolom i nierob toczy procesy z Jurkiem i ciągle przegrywa a do tego zbiera pieniądze od takich przyglupow jak ty. Ale widać że nieasz własnego mózgu i nie potrafisz go używać skoro tylko wrzucasz jakieś prymitywne cytaty

   • Zed pisze:

    Tu w innym wątku na wpr24 masz listę 14 niewykonanych wyroków przez J. Owsiaka:
    http://wpr24.pl/45478-2/#comment-24961
    [„nierob toczy procesy z Jurkiem i ciągle przegrywa”] Tak to jest, pogoń za tanią emocją i „odwaga” w stadzie a głupoty wypisuje się gratisowo.

    • Y pisze:

     Super 14 wyroków typu Zenek z monopolowego się nudzi i chciałby poczytać protokół z posiedzenia na którym wybrano jakie materace kupić. Jakby orkiestra odpowiadała na takie pierdoly to przeciwnicy zaczęły pytać o wszystko i sparalizowali pracę fundacji. Spróbuj zadać pytanie o informację publiczna jakiemuś urzędowi. Np. Sławne już pytanie gdy banki dostały dostęp do wspólnego rejestru zawierającego informacje o nas o to jak urząd cyfryzacji audytuje banki czy nie korzystają lub nie umożliwiają swoim pracownikom korzystania z rejestru w nieuprawniony sposób i odpowiedź urzędu (liczysz na dokumenty? To poznaj jakość informacji publicznej). W liście urząd podał informacje publiczna „urząd nie auditowal banków ponieważ banki to instytucje zaufania i należy im ufać”.

    • Tomek pisze:

     Czytałeś te wyroki? Nie ośmieszaj się nawet człowieku. Te wyroku tylko potwierdzają że wszystko jest w jak najlepszym porządku i udowadniają że Wielgucki jest chory psychicznie i tylko się czepia za twoje pieniądze i dla własnej zabawy i satysfakcji. A ostatnio imbecyl sam wsparł WOŚP wklejajac odpowiedni # na Twitterze 🤣🤣🤣

     • X pisze:

      Skoro ten matka kurka zbiera na te procesy to jednak znaczy, że całej kasy jaka zbierze nie jest w stanie przeznaczyć na dzieci. Czyli jednak nie potrafi zrobić bezprowizyjnego systemu z którego 100% idzie na dzieci.

  • Tomek pisze:

   Ten twój guru o ksywie matka kurka (nomen omen koleś nazywa siebie matką to chyba nie za dobrze z nim) robi zrzutki i zbiera pieniądze na przegrane procesy z Owsiakiem. Jak jesteś taki ograniczony to płać na co chcesz. Swoją drogą też musisz mieć coś z głową skoro nie potrafisz używać swojego mózgu tylko ciągle cytujesz jakiś imbecyli. Uważasz że medal noblowski od Olgi Tokarczuk jest bezużyteczny smieciem? Weź brwinowianina (chyba że to Ty) i zgłoście się najszybciej do najbliższego psychiatryka

 2. Tomek pisze:

  Brawo Jurek brawo wszyscy wspierający WOŚP. 115mln już jest a wiadomo że będzie dużo więcej. Yebac wszystkich szczekajacych dupami i ujadajacymi jak psy.

 3. paca pisze:

  ” nie daję i jestem z tego dumny.” itp.
  Z czego ta duma ? Z czego wzięła się potrzeba ogłaszania tego bulwersującego faktu ?
  Może dalsze publiczne deklaracje ?:
  – nie biję żony
  – nie okradam teścia
  – nie załatwiam potrzeb fizjologicznych w miejscach publicznych
  Można w sobie znaleźć tyle pozytywnych zachowań godnych upublicznienia.
  No to dawajcie.

  [Naród wspaniały, tylko ludzie k….]

  • Y pisze:

   Ja daje i jestem z tego dumny.
   Ale wieku ludzi lubi się chwalić nierobstwem więc mnie nie dziwi duma z niedawania. Choć wstyd bo powinni mówić jestem biednym i chytry nieudacznikiem – nie daje bo nie potrafię nic zrobić a jak mam kasę to idzie na piwerko i Springfieldy.

   • paca pisze:

    Nadszedł czas „niechciców”. Chętnie i dosadnie ogłaszają swoje NIE. Zwlaszcza w stosunku do tych którzy coś robią i jakoś im to wychodzi.

 4. zez pisze:

  A kaczor nima dzeici a mówi o rodzinie i dzieciach a słyszałem na targu że ino nawet dziewczyny nimiał …… no ale może lubi no tych misów i maceiraczewicza

 5. Piastun pisze:

  Rzekoma „świąteczna pomoc” nie jest żadną pomocą, lecz wyłącznie czysto biznesowym geszeftem
  a ponieważ jest konkurencyjna dla kościelnego Caritasu to ma poparcie lewizny i masonerii z lewa i prawa ☺

  • X pisze:

   Wiesz ze nikt cię nie komentuje bo osiągnąłem poziom w którym wszyscy łapią się za głowę i myślą kto pacjenta psychiatryka połączył internet?

 6. Anonim pisze:

  A dlaczego pomijany jest Raszyn w wiadomościach?

 7. Brwinowianin pisze:

  Po tym jak owsiak zaangażował się w kampanię antypolską dla mnie ta orkiestra już przestała istnieć !
  Nie popieram !
  Szkoda mi tylko tych młodych wolontariuszy, którzy nie są świadomi w czym uczestniczą .

  • Q pisze:

   Pis od 5 lat rządzi! Jakby coś było nie tak dawno by miał przedstawione zarzuty korupcyjne albo przywłaszczania pieniędzy fundacji! OBUDŹ SIĘ Z TEGO LETARGU PROPAGANDOWEGO I MANIPULACJI!

   • Brwinowianin pisze:

    Q – to tak samo jak ze złodziejem, któremu uda się zrobić jakiś przekręt nie będąc złapanym.
    No niestety, albo popierasz nowobogackiego złodzieja, i jesteś nim zachwycony bo nie ma dla ciebie znaczenia w jaki sposób doszedł do tego, albo….masz w życiu jakieś zasady . Widzę że Ty ich nie masz

    • Inteligent pisze:

     Widzę że nie rozumiesz. A sugerujesz komuś oszustwa i przekręty.
     Działalność wosp jest nie po myśli PiS bo jest niezaprzeczalnie dobra, a jednocześnie wiele ich haseł nie wpisuje się w ideologię pis, jak np. pomoc potrzebującym. Od lat widzimy, że to co pis nazywa pomocą potrzebującym to kupowanie głosów za kasę. Modni są niepełnosprawni – zabieramy bogatym żeby dać niepełnosprawnym, a teraz potrzeba głosów to kasę która zebrali (od nas) na niepełnosprawnych dadzą emerytą itd pod ma wszystko i jak chce kogoś urządzić to usadzi przy pierwszej okazji. To że wosp jest nietkniety wynika nie z tego że są to geniusze zbrodni którzy całej Polsce i światu zamydlili oczy tylko świadczy o tym że wosp świetnie sobie radzi z naszym głupim prawem i jest bardzo rzetelny i przejrzysty że swoimi finansami

    • Traktor pisze:

     Pamiętaj że wosp działa 30 lat. Nie robisz przekretu przez 30 lat zwlaszcxa gdy władza cię nienawidzi.
     Zobacz sobie co się działo jak PiS doszedł do władzy. Ilu członków zarządów publicznych spółek udało im się wsadzić do więzienia żeby posadzić tam v własnych ludzi, ale nie martw się za po było to samo i wcześniej za PiS też.

  • Grabarz pisze:

   Myślisz, że kogoś to obeszło? Owsiak pewnie ma z tego powodu bezsenne noce. Poczytaj lepiej projekcję inflacji na bieżący rok. Dostaniesz to, na co zasługujesz. Kiedy pokażesz nam film z Tuskiem mówiącym, że Polski nie stać na remonty lokalnych dróg?

  • Traktor pisze:

   Co to jest kampania antypolska? To że ktoś powiedział że jesteś głupi nie znaczy że obraża Polskę i Polaków tylko że ma wyrobiona opinie na punkcie twoich zdolności mentalnych.

 8. 🤮🤮🤑🤮🤮🤑🤮🤮 pisze:

  Złoty melon.

  • Q pisze:

   Właścicielem tej firmy jest WOŚP a rozliczenia kontrolują ministerstwa i instytucje państwowe. Także chciałeś siać hejt a wyszło że jesteś żenujący albo tak dobrze zmanipulowany

   • Gościówa pisze:

    Właścicielem Melona jest Owsiak z żoną. Firma została założona za pieniądze z WoŚP. Pożyczkę Owsiak spłacił.

    • dsgf pisze:

     POKARZ MI KŁAMCO ŻE WŁAŚCICIELEM ZŁOTEGO MELONA JEST JEGO ŻONA I OWSIAK??? ŹRÓDŁO TYCH TWOICH BZDUR DAJ?!! CZEKAM!!!

  • Zed pisze:

   „WOŚP zbiera 0.1% budżetu NFZ. A słyszę ratują służbę zdrowia i tylko o nich mowa.
   To tak jakby w jakimś mieście spalił się dom i cała społeczność pomogła i odbudowała a najgłośniej krzyczał ten co kupił klamkę do drzwi.”

   • Aa pisze:

    0.1%? Ty tak na serio? Można go lubić lub nie ale myślenie nie boli. Dałeś dobry argument potwierdzający że rozumem nie grzeszysz.

    • piastowiak pisze:

     Roczny budżet NFZ to ok. 100 mld zł. Owsiak zebrał 100 mln zł, czyli 1/1000, czyli 0,1%. Wszystko się zgadza.

    • ... pisze:

     Wystarczy wejść na stronę NFZ i przekonasz się jakim dysponuje budżetem, a tak, wymyślasz komuś, a sam wychodzisz na ignoranta.

     • X pisze:

      Tylko co z tego jaki ma budżet? NFZ może te kasę wykorzystać na promocję zdrowego żywienia. Wydać na to 5 mln z czego 2,5 mln przekazać Królikowi, bo potrzebny jest specjalista od pstragow, a że to kuzyn kogoś wysoko postawionego? To się zdarza. I tyle z tych 5 mln zobaczą pacjenci że śmieszne reklamy w telewizji będą.

     • Dez pisze:

      Nie liczy się tylko kto jakim budżetem dysponuje. Jak państwo kupuje sprzęt kilka razy za drogo – bo w przetargu wymagany jest atesty który wystawia tylko firma wnuka kogoś… Z kasą orkiestry już tak nie da się zrobić ze 1/3 na różne sposoby ulokujesz w spółkach swoich kolegów. Jak dasz na orkiestre to dasz na konkretny sprzęt a nie sprzęt + coś do odpalenia rodzinie królika.

   • J23 pisze:

    Ooooooo PISIOR ZEZ się łodezwał no to ić i daj rydzkowi kasę a może i d…py oj chyba że wolisz dać jakiemuś kardynałowi lub biskupowi tylko łogul ze tyłek żeby go optycznie powiększyć….

   • Traktor pisze:

    Tylko zed te 0.1% idzie na słuszny cel.
    Załóżmy że gdyby służba zdrowia była zdrowa to dałoby się ją utrzymać za 5 jednostek pieniężnych. Teraz przez rozdmuchana biurokracjię, partykularne interesy i marnowanie pieniędzy kosztuje nas to 100 jednostek.
    Jeżeli państwo dorzucić 1% to może on zostać zmarnowany i dostaną znajomi królika, a jak Owsiak dorzucić tak że znajomi królują tego nie przytula to nagle z 5 jednostek robi się 6 czyli o 20% więcej.

    Bo jak to jest ze początkujący lekarze narzekają na pensje, a mój lekarz jeździ Porsche? To raczej nie od wospu ten samochód tylko z pieniędzy jakie państwo daje na służbę zdrowia.

   • paca pisze:

    Nie chcesz nie dawaj. Zamknij się bo to ty krzyczysz.
    NFZ przepieprza dużą część gigantycznych pieniędzy. U Owsiaka tego nie ma. Takiej prywaty jak teraz nie było nawet za komuny. Niby w zgodzie z prawem jesteśmy okradani przez sługusów reżimu, w większości kretynów na najwyższych stanowiskach.

    • Zed pisze:

     „Piramida WOŚP:
     – na szczycie Owsiak z rodziną wyciągają z tego miliony
     – pośrodku celebryci, oddający na aukcje zbędne i bezwartościowe dla nich rzeczy, ocieplają swój wizerunek
     – na dole miliony naiwnych, którzy zasilają to swoimi pieniędzmi i darmową pracą (wolontariat).”
     „Miłość do Jurka lejąca się z ekranów jakoś przypomina tę do Kim Ir Sena. W szczerości i głębi.”
     Nie chcę i nie daję ale jestem nachalnie atakowany na ulicy a już szczególnie przed kościołami. To chyba nie tak powinno być. Dlaczego Juras nigdy z puszką nie chodzi tylko wysyła na zimno małe dzieci. Pod kościołami więcej zbiorą od wrażliwych na los tych kwestujących dzieci ludzi wierzących. Tych wierzących, którzy są tacy zacofani i śmieszni dla około-WOŚPowych „elit”.

     • Inteligent pisze:

      Wiesz @Zed każdy kto jest choć trochę inteligentny się że Owsiak nie wyciąga milionów z wosp.
      Co do celebrytów – jeżeli dla ciebie ocieplenie wizerunku jest czymś złym to pewnie masz rację że są winni. Dla mnie istotne jest ze dzięki tym jak to mówisz „bezwartowciowym rzeczą” będzie więcej pieniedzy na sprzet dla dzieci.
      A co do tego dlaczego Jurek nie chodzi z puszka. Odpowiedź jest prosta bo jego celem jest maksymalizowanie sukcesu akcji. Z tego samego powodu twój dyrektor nie weźmie za ciebie miotly i nie posprząta magazynu, bo choć wszyscy wiemy że praca sprzątacza jest godna szacunku to jednak twój dyrektor przyniesie większy zysk firmie robiąc inne rzeczy.
      Tak samo Owsiak z puszka pewnie kosztowałby akcje kilka milionów bo zamiast nakręcać zainteresowanie zebrały kilka tysięcy.

      Co do wospowych elit – jakbyś tak był to byś widział ile to jest pracy. Ale że się praca brzydzisz i idziesz po najniższej linii oporu to widzę że twoje życie składa się z trzech rzeczy : miotly, zawiści, braku pokory.

     • Traktor pisze:

      Jak to powiedziałby znany lekarz „Komentarze Zeda lejace się z ekranu wpr przypominaja mi te pisane przez dziecko z zespołem downa”.

     • TwojStary pisze:

      Zed co do cytatu o miłości do Owsiaka to sugerujesz że państwo uczy dzieci w szkole że muszą go kochać i jednocześnie telewizja publiczna tvp1 robi propagandę jego sukcesu? Bo ja wiem ze inteligencja jest istotna i jej brak może powodować takie głupie myśli ale aktualnie partia nienawidzi całej tej akcji więc nie wydaje mi się żeby tak go wspierali.

     • paca pisze:

      Bezwartościowe wydawałoby się ciuchy ludzie wkładają do pojemników z ktorych dochód ( widać jakiś jest) zasila Caritas. I nie mają z tym problemu dając i na WOŚP i na Caritas. Nawiasem: dwóch panów powiązanych z PiS rabowało te kontenery.
      Jeżeli ktoś płaci za coś to to coś z definicji wartość posiada.
      Do Kim Ir Sena podobny jest (także fizycznie) twój guru. I podobni są ich obu wyznawcy. A w ogóle na bzdurne oszczerstwa nie powinienem odpowiadać. Pław się dalej w swojej nienawiści.

     • Zed pisze:

      Panie praca B bardzo Pana przepaszam. Niedawno mojej konkubinie wpłynęło 500 zł na konto i z tej okazji poszliśmy z kolegami na piwko i jak to pisałem to byłem napruty. Teraz jest mi przykro bo wzięło górę to że ja nie potrafię nic takiego zrobić, a na Owsiaka nie miałem bo na alkohol poszło, a jeszcze zaraz dziecku trzeba nowe buty kupić i mi żaden Owsiak nie pomoże, a ja nie mam pieniędzy i to nie moja wi… o 10 zł w kieszeni halyna idzie świętować.

     • paca pisze:

      Ty chyba nigdy nie trzeźwiejesz 😉

     • Zed pisze:

      @paca powyższy wpis pan jako trzeźwy pewnie osobiście napisał hihihi Jeżeli Pan się chce podszyć trzeba bardziej się postarać. Oj te błędy, słownictwo i styl.

     • paca pisze:

      Oczywiście wiem że to nie ty pisałeś. Ja też nie. Ale może naprawdę byś się napruł. Bo na trzeźwo jesteś ludzką tragedią. Może tam jeszcze resztki człowieczeństwa posiadasz a alkohol je wyzwoli ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły