W niedzielę wybory do Parlamentu Europejskiego

Region

W najbliższą niedzielę, 26 maja, będziemy wybierać deputowanych do Parlamentu Europejskiego. Jak i gdzie głosować?

W całej Polsce wybierać będziemy 52 reprezentantów naszego kraju w Parlamencie Europejskim. Mieszkańcy powiatów pruszkowskiego i grodziskiego głosować będą w okręgu wyborczym nr 4, który obejmuje część miejscowości podwarszawskich i samą Warszawę. Tu o mandat walczą liderzy krajowych list, w tym m.in. Włodzimierz Cimoszewicz, Jacek Saryusz-Wolski, Robert Biedroń, Stanisław Tyszka, Adrian Zandberg, Robert Gwiazdowski i Krzysztof Bosak.

Lokale wyborcze zostaną otwarte o godz. 7.00. Głosowanie zakończy się o godz. 21.00. Do tego momentu trwać będzie cisza wyborcza, czyli zakaz agitacji na rzecz danego kandydata czy komitetu (początek ciszy o północy z piątku na sobotę).

Aby oddać ważny głos na karcie głosowania zaznaczamy tylko jednego kandydata z wybranej przez nas listy. Więcej niż jeden „krzyżyk” sprawi, że głos zostanie uznany za nieważny.

Listę lokali wyborczych znajdziecie tu:  powiat pruszkowski i powiat grodziski.

A tak zasady głosowania tłumaczy Państwowa Komisja Wyborcza:

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 32

32 odpowiedzi na “W niedzielę wybory do Parlamentu Europejskiego”

 1. Realista pisze:

  Głos na PiS to głos stracony. Nie pozwólmy zmarnować dorobku naszych przodków. Kaczyński i spółka cofną nas do średniowiecza i wepchną w ramiona Rosji.

  • Ludek pisze:

   Debil się odezwał…

  • Zed pisze:

   Nie wiem czy te siejące naiwnością komentarze naprawdę wypisują przeciwnicy PIS. „Zmarnowany dorobek przodków” to chyba przewałki na podatkach, półlegalne interesy i wyprzedaż wszystkiego za ćwierć ceny. Imponujące osiągnięcia.

 2. Piastun pisze:

  Wybory – Ostatnia nadzieja byłych … nominatów Kiszczaka 😉

 3. polin pisze:

  Poliniacy! Głosujcie na listę 4 jak 447!

 4. WW pisze:

  Pichowicz ? Ha Ha Ha. Ha

 5. paca pisze:

  Byle nie PiS. Rozłazi się jak rak po Polsce. Właściwie jest rakiem. Nawet lokalnie to widać. W Pruszkowie przy każdej okazji do fotki, przecinaniu wstęgi do nieswoich inwestycji niby niezależny prezydent otoczony wyłącznie pisiorami. Czepiali się zegarka i ośmiorniczek za parę złotych a gigantyczna ośmiornica PiSu oplata kraj.

  • Zed pisze:

   Niezwykle krótka pamięć i szczególna relatywizacja „zegarka i ośmiorniczek za parę złotych”. Za miliardy strat na podatku VAT poprzedniej władzy można by wybudować drugą Warszawę. I to nie jest żart. Ludzi z mieszkań wyrzucali a opornych terroryzowali ale to nie był rak. To pewnie była szczepionka.

   • badura pisze:

    Brawo !!!!

   • paca pisze:

    Bredzisz. Kogo wyrzucili ? Ciebie ? A płaciłeś ? Moja pamieć sięga Gomułki i dlatego trzęsie mnie kiedy widzę i słyszę jego nowe wcielenie – Kaczyńskiego. To jest deja vu. Ale ta ośmiornica jest gorsza w tym że bardziej cyniczna, przemyślana, jeszcze bardziej powiązana interesami. Straty VAT to mit. A Druga Warszawa została wybudowana. Popatrz na te drogi w całej Polsce.

    • Zed pisze:

     Niektórych z ich mieszkań w Warszawie nie tylko wyrzucili a panią Brzeską nawet spalili. Z ignorantami na temat strat VAT nie rozmawiam bo po prostu szkoda czasu.

     • paca pisze:

      A gdzie związek sprawy Brzeskiej z którąkolwiek opcją ? Ziobro miał tę sprawę wziąć na tapetę jakieś 3 lata temu. I co ? Zero. VAT owszem wyłudzali ale nie w takiej skali. Morawiecki jak panienka w reklamie tv steruje słupkami jak mu pasuje.

     • Zed pisze:

      Do paca. Oczywiście władze Warszawy z wice-PO na czele są bez związku z jakimkolwiek nieszczęściem. Nawet w nieruchomości, którą jej rodzina „posiadała” też dziwne zgony. Same zbiegi okoliczności akurat nie pasujące.

   • Ttt pisze:

    Jakies dowody na stracony vat posiadasz???? Czy tylko bredzisz jak cala pisowska banda…..

    • Zed pisze:

     Porównaj wzrost PKB i wzrost VAT w latach 2008-2015 oraz w latach 2016-2018/19. Albo czytaj CASE o wielkości luki VAT w PL. Komisja Europejska oszacowała, że przez 8 lat 2008-15 luka VAT wyniosła ok. 250 mld zł. I to jest pewne ta brodząca banda. Niestety nie oglądają TVN.

  • Krewni i znajomi królika pisze:

   To prawda. PiS jak dżuma wszędzie się rozłazi. Całe sztaby kolejnych pisiewiczów.

 6. xxz pisze:

  Wszyscy kandydaci z list okregu wyborczego nr 4 :
  http://forum.studzienna.pruszkow.pl/index.php/topic,281.msg468.html#msg468

 7. Zatrzymać Polexit pisze:

  Koalicja Obywatelska to szeroki strumień euro, które będą płynąć do Polski. PiS to strumień rubli, które popłyną do Rosji gdy ta zostanie podbitka przez Putina. Niejaki N. F., czyli człowiek popierający Brexit podobno był finansowany przez Kreml.

  • Zed pisze:

   Z tego komentarza nie wiem czy Putin podbija Polskę, Wielką Brytanię czy Rosję. Materiały o „tajnych spotkaniach” (rofl) dla Gazety, nazwanej żydowską przez znaną naukowiec krzewiącą antypolonizm, dostarczała firma ochroniarska, za którą stoi kapitał rosyjski. Bolszewizm we wszelkiej postaci stara się utopić JK. Widać, że nie jest dla nich wygodny.

   • @Zed pisze:

    Polecam książkę Tomasza Piątka. Wszystko się wyjaśni.

    • Zed pisze:

     Z Piątków to interesujący może być Krzysztof i dzień dzisiejszy bo koniec tygodnia. A ten pan od starannych śledztw dziennikarskich co to odkrył, że premier Morawiecki zna własnego ojca i szefa swojej kancelarii to nie wiem czy bardziej cudaczny jest ten autor czy jego czytelnicy.

 8. Obatel pisze:

  Błagam tylko nie głosujcie na Czarneckiego. Nic dobrego z tego nie wynika.

  • zgred pisze:

   Czarnecki Richard Henry już 3 kadencje spędził w PE gdzie jako jedyny dał powody żeby odsunięto go ze stanowiska. Nachapał się prawie jak Morawiecki, ustawił syna, żonę i pewnie jeszcze całą watahę. Zawsze pływa po wierzchu jak …… Odrażający typ.

 9. Głosuj mądrze pisze:

  Głosując na PiS głosujesz za wyprowadzeniem Polski z Unii Europejskiej. Dla nich jest to wyimaginowana wspólnota, którą czasem można wydoić z kasy.

  • polityk pisze:

   Najlepiej byłoby zagłosować za wyprowadzeniem ciebie z naszego pięknego miasta. Nie potrzeba nam takich BARDZO prostych ludzi.

  • Zed pisze:

   Głosuj mądrze, co nie oznacza, że koniecznie na pustkę pod warstwą przekonań, ukształtowanych przez antypisowską propagandę.

 10. Koalicaj pisze:

  Dlaczego w artykule pomięto panią posłem Gasiuk-Pihowicz? Obok premiera Cimoszewicza to najlepsza kandydatura z naszego regionu.

  • Wiki pisze:

   Bo tylko imoszewicz się tam nadaje i zostawi unie tak jak u nas leśniczówke…

  • Grabarz pisze:

   Autor artykułu wspomina o liderach. Gwoli ścisłości pani wkrótce już tylko Gasiuk pochodzi z Siedlec i stamtąd powinna kandydować.

  • badura pisze:

   Jak można głosować za zatwardziałym komuchem , a ta pani to tylko przynosi wstyd naszemu miastu.

   • antyPiS pisze:

    Badura – dlatego nie głosuj na PRL bis. Zobacz jaką propagandę sieją na dworcu. O otwarciu przejścia nie było ani słowa.

  • Zed pisze:

   Chyba ze wstydu 😉 . Kłania się czytanie ze zrozumieniem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły