Uwaga na kieszonkowca!

Region

„Nie daj się zrobić w jajo” – to zabawne hasło wielkanocnej odsłony kampanii warszawskiego Zarządu Transportu Miejskiego i Komendy Stołecznej Policji. Jej celem jest zwrócenie uwagi podróżujących komunikacją miejską na kieszonkowców, którzy są wyjątkowo aktywni w okresie Świąt Wielkanocnych.

Partnerem akcji są Koleje Mazowieckie, dlatego plakaty z radami, jak ustrzec się przed kieszonkowcami już porozwieszane są w pociągach. Trudno nie zwrócić na nie uwagi, zważywszy na oryginalny pomysł graficzny kampanii – cztery spersonifikowane podróżujące jajka, z których jedno jest złodziejem czyhającym, by okraść towarzyszy podróży.

Na każdym z plakatów znajdują się zasady, jakich należy przestrzegać, by nie zostać okradzionym:
– Bądź ostrożny!
– Torebkę zawsze trzymaj zamkniętą przed sobą!
– Noś przy sobie tylko niezbędną gotówkę!
– Nie noś portfela w tylnych kieszeniach spodni!
– Nie noś portfela w zewnętrznych kieszeniach ubrania!
– Nie pokazuj zawartości portfela!
Plakaty i ulotki z radami, o których powinniśmy pamiętać w gorączce przedświątecznych zakupów, w święta, ale i na co dzień, dostępne są w wybranych kasach biletowych KM.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.