Uwaga na długi dewelopera

Region

"Dziennik Gazeta Prawna" ostrzega, że według nowych przepisów właściciel mieszkania może odpowiadać za długi dewelopera.

Gazeta wyjaśnia, że już od poniedziałku osoba kupująca nowe mieszkanie będzie musiała przedstawić w banku, w którym stara się o kredyt, oświadczenie banku finansującego dewelopera, że nabywany przez nią lokal nie zostanie obciążany hipoteką dewelopera. Dopiero wtedy nabywca będzie mógł kupić lokal w stanie wolnym od wszelkich długów. W przeciwnym wypadku mieszkanie zostanie obciążone hipoteką dewelopera, a jego właściciel będzie miał prawo żądać jedynie podziału hipoteki proporcjonalnie do wielkości lokalu.

„Dziennik Gazeta Prawna” dodaje, że takie zmiany wynikają z nowelizacji ustawy o księgach wieczystych i hipotece, która wchodzi w życie w niedzielę.

Zgodnie z nią wydzielenie mieszkania z obciążonej hipoteką nieruchomości wybudowanej przez dewelopera spowoduje przekształcenie tej hipoteki w hipotekę łączną obciążającą zarówno całą nieruchomość, jak i wydzielony lokal – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.