Uwaga od wtorku możliwa przerwa w dostawie wody

Region

Nie mamy dobrych informacji dla mieszkańców tzw. pasma pruszkowskiego. We wtorek i środę nastąpi spadek ciśnienia wody lub wystąpi jej całkowity brak.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie prowadzi modernizację magistrali wodociągowej w ciągu Al. Jerozolimskich. W najbliższych dniach wodociągowcy będą montować urządzenia pomiarowe co oznacza, że trzeba przygotować się na utrudnienia w dostępie do wody. – Prace na sieci wodociągowej są prowadzone, aby zapewnić państwu niezakłócone dostawy wysokiej jakości wody. Montaż i uruchomienie dodatkowych punktów opomiarowania pozwoli kontrolować zużycie wody oraz, szybciej niż dotychczas, lokalizować wycieki i awarie. Dane z systemu monitoringu posłużą także do sterowania pracą sieci wodociągowej, m.in. w czasie awarii czy prowadzonych przez MPWiK prac modernizacyjnych. Przepraszamy Państwa za niedogodności związane z brakiem wody i zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby ograniczyć czas wyłączenia do niezbędnego minimum – zaznacza MPWiK.

Spadek ciśnienia wody lub całkowity jej brak na terenie Włoch i Ursusa oraz Opaczy-Kolonii, Michałowic, Reguł oraz miast Pruszków i Piastów nastąpi od wtorku 25 czerwca od godz. 9.00 co środy 26 czerwca do godz. 21.00.

– Ze względu na utrudnienia w zaopatrywaniu w wodę, które wystąpią w czasie wykonywanych robót, prosimy o wcześniejsze zabezpieczenie w domach jej niezbędnych zapasów. Jednocześnie informujemy, że w momencie wyłączenia magistrali, zostaną uruchomione awaryjne ujęcia wody na terenie Pruszkowa i Ursusa – zaznaczają wodociągowcy.

Pruszków:
ul. Emancypantek róg Lalki
ul. Plantowa róg Zgody
ul. Antka róg Placówki
ul. Sienkiewicza 1D
ul. Bolesława Prusa 35

Piastów:
ul. Łukasińskiego (przy AWAKU os. Ogińskiego)
ul. Piłsudskiego 56

Michałowice:
ul. Szkolna 15 (przy szkole)
ul. Mickiewicza pomiędzy ul. Spacerową a 11-go Listopada

Reguły:
ul. Wiejska róg ul. Krótkiej
Opacz Kolonia
ul. Centralna przy WKD

Ursus:
ul. Skoroszewska przy ul. Chełmońskiego
ul. Wojciechowskiego 37
ul. Magnacka 3
ul. Ryżowa 48
ul. Warszawska 59

– W trosce o Państwa komfort, Spółka zapewni wodę w woreczkach, która będzie dystrybuowana przez Straż Miejską. Osoby zainteresowane możliwością skorzystania z takiej formy zaopatrzenia w wodę, są proszone o kontakt z Urzędem Miasta Pruszkowa – podkreśla MPWiK.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 11

11 odpowiedzi na “Uwaga od wtorku możliwa przerwa w dostawie wody”

 1. x pisze:

  tego co podjął decyzję o braku wody na 2 dni, kiedy w cieniu będzie +35, trzeba zamknąć na tydzień w saunie nic do picia nie dawać i zabronić sikać 😀 może rozum dotrze do resztki mózgu

 2. Kim pisze:

  Szkoda że na kilka dni. Może by tak zamknąć na rok lub dwa jak tory…
  Swoją drogą ciekawe że nikt nie wpadł na potrzebę instalacji wczesniej. W tym wodociągu trzeba od kiedy mieszkam w Pruszkowie – będzie tego ze 14 lat. Naprawy zawsze w lecie, zawsze dłużej niż zapowiadają a zwykle bez zapowiedzi. Taka tradycja jak widać.

 3. Gosc pisze:

  Termin dla Pruszkowa został zmieniony, dlaczego jeszcze nie ma aktualizacji na stronie WPR? Ludzie niepotrzebnie się denerwują…

 4. ja pisze:

  w najwiekszy upal do holery jasnej a wiosny ,zimy i jesieni nie bylo na to?

 5. Hajs is hajs pisze:

  Neverending story 🤣

 6. Kpt Nemo pisze:

  MPWIK przeprasza za niedogodności. Ale to firma. A ja chciałbym wiedzieć kto personalnie odpowiada za tak kretyńskie decyzję akurat w najgorętszym okresie roku??
  Oferują wodę w woreczkachistorii. Cha cha. Debilu z MPWIK sam myj się wodą z woreczka gdy na dworze 40 stopni.

 7. olo pisze:

  no i co ,trzeba to trzeba w czym problem ?kiedyś ludzie brali kąpiel w sobotę i żyli

 8. xyz pisze:

  Wyłączają w najgorętszym tygodniu w historii…
  Ludzie bez wyobraźni tam pracują a te zapewnienia o lepszej jakości usług to od lat czytamy.
  Tylko daty w komunikatach zmieniają.

 9. kk pisze:

  Akurat w okresie prognozowanych 40-sto stopniowych upałów… Jest ktoś myślący w mpwik lub władzach dotkniętych miast/dzielnic? Nie można przesunąć instalacji o kilka dni?

  • mekeke pisze:

   Myślący? W Tahal są sami myślący…

 10. Wodnik szuwarek pisze:

  Hahahahha. To już tradycja w Pruszkowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły