Ulica Działkowa w końcu zostanie przebudowana

Pruszków

Wiele wskazuje na to, że wyczekiwana od lat przebudowa ul. Działkowej w Pruszkowie w końcu dojdzie do skutku. Niebawem pruszkowski magistrat powinien wybrać wykonawcę prac budowlanych!

Ulica Działkowa leży na pograniczu Pruszkowa i Brwinowa. Droga jest zniszczona i wymaga przebudowy. Poruszają się nią głównie mieszkańcy znajdujących się przy niej osiedli. Warto tu jednak zaznaczyć, że po oddaniu do użytku tunelu w ciągu tej drogi ul. Działkowa stałą się alternatywną przeprawą na drugą stronę miasta. To co jednak „odstrasza” wielu kierowców to stan drogi.

Plany związane z przebudową ul. Działkowej snute są od bardzo dawna. Droga miała być poszerzona, były nawet wizje oddzielenia pasów drogi zielenią. Kłopot w tym, że po stronie Brwinowa pas drogowy przebiega po gruncie prywatnym, a to oznacza, że gmina Brwinów musiałaby wykupić grunt i to za spore pieniądze. Dlatego przebudowa ul. Działkowej na wiele lat trafiła do szuflady.

Jednak władze miasta już w ubiegłym roku zapowiedziały, że Działkowa będzie jednym z inwestycyjnych priorytetów. – Nie możemy zostawić tej drogi w tak złym stanie. Musimy ją przebudować i to jak najszybciej. Zadanie inwestycyjne związane z przebudową ul. Działkowej będzie przez nas uwzględniane w budżetach miasta na kolejne lata. Zależy nam na jak najszybszym przygotowaniu dokumentacji, by móc starać się o zewnętrzne dofinansowania – mówił nam w ubiegłym roku Konrad Sipiera, wiceprezydent Pruszkowa.

Teraz te zapowiedzi zaczynają się materializować!

Właśnie poznaliśmy oferty firm zainteresowanych przebudową ul. Działkowej. Do przetargu zgłosiły się trzy przedsiębiorstwa. Dwie z trzech ofert mieszczą się w budżecie, jaki Miasto Pruszków chce przeznaczyć na realizację inwestycji (4,3 mln zł). Najniższą ofertę, na kwotę ponad 3,7 mln zł, złożyła firma Fal-Bruk.

Warto również zaznaczyć, że inwestycje wesprze również gmina Brwinów. – Wystąpiliśmy o pomoc finansową do Brwinowa. W zeszłym roku podjęliśmy decyzje o rozpoczęciu projektowania Działkowej. Dziś mamy tunel i drogę dojazdową w dramatycznym stanie. Chcemy, by ruch z tunelu docelowo był rozprowadzany na bezpiecznym rondzie przy ul. Akacjowej, co ułatwi wyjazd również z brwinowskiego osiedla. W marcu ubiegłego roku złożyliśmy wniosek o przetarg na wyłonienie projektanta. 29 kwietnia 2020 podpisaliśmy umowę z projektantem. 25 marca tego roku złożyliśmy do starostwa powiatowego złożyliśmy wniosek o wydanie zezwolenie na realizacji drogowej. Chcemy zrealizować przebudowę ul. Działkowej w tym roku i zakończyć ten temat – mówi nam Konrad Sipiera, wiceprezydent Pruszkowa.

Słowa wiceprezydenta Sipiery potwierdzają zapisy przetargowe. Zgodnie z nimi wszystkie prace na ul. Działkowej mają zostać wykonane do 30 listopada bieżącego roku. Zatem cała inwestycja ma zostać wykonana w niewiele ponad cztery miesiące.

Jak zmieni się Działkowa po przebudowie? Najważniejszą zmianą jest wspomniana już budowa ronda u zbiegu ulic Działkowej, Akacjowej i Młodości. Dodatkowo po obu stronach drogi pojawią się chodniki. Od strony Pruszkowa wybudowana zostanie ścieżka rowerowa. Zaplanowano również pas zieleni oddzielający ścieżkę i chodnik od jezdni. Przy ul. Działkowej zaprojektowano zatoki autobusowe oraz dziewięć miejsc parkingowych. W celu spowolnienia ruchu powstaną dwa wyniesione przejścia dla pieszych. Dodatkowo w ramach prac wybudowane zostaną: odwodnienie oraz oświetlenie drogi.

Obecnie urzędnicy muszą dokonać oceny ofert. Następnie wybiorą najlepszą. Jeśli nie będzie odwołań to jest szansa, że prace budowlane rusza na przełomie lipca i sierpnia.

fot. Dron Polska – Fotografia

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 15

15 odpowiedzi na “Ulica Działkowa w końcu zostanie przebudowana”

 1. Ania pisze:

  Jak chcieliscie trzaskoskiego to macie takie trzaskoskie sie zajmują tym co nie trzeba

 2. Ltp. Horeszjo pisze:

  W tym miejscu scieszka rowerowa powinna byc pojednej i po drugie stronie tej ulicy panie prezydencie pruszkowa

 3. PrzybitySmrodem_z_MZO pisze:

  Fajnie fajnie… a kiedy ktos cos zrobi ze ŚMIERDZĄCYM problemem po drugiej stronie torów. Ludzie to przechodzi pojęcie jak stamtąd śmierdzi. to się w głosie nie mieści – XXI wiek , sortownia śmieci i smród na całe dwa osiedla…

  • Ten obcy pisze:

   Kupowałeś sobie mieszkanie to nie widziałeś co jest za torami? Czy nie chciałeś widzieć??

   • Pruszkowiak pisze:

    Za to po pruszkowskiej stronie na starym osiedlu nie śmierdzi, tylko pachnie od sortowni, prawda?

 4. Lokales pisze:

  9 miejsc parkingowych?
  Uszczypnijcie mnie

 5. Anonim pisze:

  9 miejsc parkingowych, oj będzie się działo.

 6. antek pisze:

  Co ze śmietnikami i złomowiskiem na parkingach przy ul. Działkowej ? To wstyd żeby dopuścić do takiego zaniedbania terenu gdy brakuje miejsc parkingowych na os. Staszica.

 7. Zzz pisze:

  Aż dziewięć miejsc parkingowych?
  Szaleństwo 🤭

 8. pytanie1 pisze:

  Pytanie, czy urząd gminy Brwinów odpowiedział coś w sprawie dofinansowania tej drogi.
  W szczególności jak pan Konrad Sipiera, wiceprezydent Pruszkowa, ponoć osobiście w Domaniewku doprowadził do wkurzenia się burmistrza Brwinowa, i zerwania rozmów w sprawie budowy łącznika dróg 701 i 718.
  Czy gmina Brwinów jest tak chętna, w takiej sytuacji na dorzucanie się do naszej inwestycji kiedy już zbudowała sama, w całości drogę po drugiej stronie osiedla?

 9. Joanna pisze:

  Czyli będzie nowa ulica i już będą spowalniać na niej ruch? Kto wymyśla te kretynizmy?

 10. centrum pisze:

  Działkowa za 4,3 mln (miasto) a Jerozolimskie za 2,3 mln (powiat). Ma to sens…!

 11. Seba pisze:

  Taki oto Pan widywany ostatnio w Pruszkowie :czarny płaszcz, maska śmierci, rowerek. Na fb Pruszków zdjęcia. Kto widział? Skąd pochodzi? Zapraszam do polubienia i udostępniania. Dla mnie zjawiskowa osobowość roku

 12. As pisze:

  Tyle lat czekania i może wreszcie się uda, szkoda tylko że przy okazji nie zrobią parkingu wzdłuż Działkowej. Dalej trzeba będzie się patrzeć na błoto/krzako/klepisko z gratami zostawionym jak popadnie. Cały urok okolicy wpiz…..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły