Trwa budowa dróg rowerowych w gminie Nadarzyn

Nadarzyn

Aktualnie trwa budowa ścieżek rowerowych w Nadarzynie, Starej Wsi, Urzucie, czy na odcinku Młochów – Przypki.

Tegoroczna zima jest bardzo łaskawa, wobec tego wykonawcy mogą prowadzić prace budowlane. W wielu miejscach w gminie Nadarzyn trwa budowa dróg rowerowych. Na części ścieżki na odcinku Młochów – Przypki położono już asfalt. – Wykonawca przygotowuje się także do wykonania przepustu na Głoskówce w Krakowianach, mostek nad Utratą został już ukończony. Na tym odcinku Urząd Gminy współpracuje z PGE – rejon Konstancin, który powadzi prace nad kablowaniem linii energetycznej tzw „15”. Trwają także prace nad budową oświetlenia ulicznego na odcinku od Młochowa do cmentarza – informuje Dariusz Zwoliński, wójt gminy Nadarzyn.

W Nadarzynie prace trwają na ul. Poświętnej, Pruszkowskiej i Wierzbowej. Na ostatniej z wymienionych dróg wkrótce ma rozpocząć się budowa odwodnienia i melioracja terenu. Niełatwe zadanie jest na ul. Sitarskich, wobec dużego ruchu wywołanego przez bliskość szkoły, przedszkola i ośrodka zdrowia termin prac przeniesiono na czas ferii zimowych.

A co w Starej Wsi? – W Starej Wsi kolejny etap przewiduje budowę ścieżki od ulicy Poziomkowej wzdłuż Grodziskiej w kierunku Urszulina. Na części ulicy Grodziskiej trwają prace związane z budową betonowych ław oporowych. Na pozostałym odcinku ulicy Grodziskiej prace zostały czasowo wstrzymane w związku z działaniami UG prowadzącymi do wyboru wykonawcy i uzyskania środków na budowę kanalizacji sanitarnej na tym odcinku pod projektowaną ścieżką – wyjaśnia Zwoliński.

Powstaje również ścieżka od Starej Wsi do Urzutu. Biegnie ona praktycznie na terenie niezabudowanym. Będzie to jeden z najciekawszych odcinków w regionie.

W Urzucie prace nad budową ścieżek praktycznie dobiegają końca i są one skorelowane z budową w tej miejscowości kanalizacji sanitarnej.
Wszystkie prace powinny zakończyć do maja tego roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Trwa budowa dróg rowerowych w gminie Nadarzyn”

  1. Esflores pisze:

    Co za artysta to projektował?

  2. Rowerzysta pisze:

    Zdjęci 1 i 3 – dlaczego ścieżki rowerowe są tak krzywe? Nie dało się zbudować ich prosto?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły