Szykuje się tropikalna środa. IMGW ostrzega

Region

To będzie mocny akcent na zakończenie fali upałów, które od kilku tygodni mocno dają się nam we znaki. W środę prognozowana temperatura w cieniu wyniesie w Pruszkowie i w Grodzisku Mazowieckim 34 stopnie Celsjusza.

Ostrzeżenie drugiego stopnia dla naszego regionu wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Obowiązuje ono do godz. 20.00 w środę. Kulminacja gorąca nastąpi popołudniu. Między godz. 14.00 i 17.00 słupki na termometrach pokażą 34 stopnie w cieniu.

Jak przetrwać taką temperaturę? Przede wszystkim należy pamiętać o piciu dużej ilości wody. Dzieci, osoby starsze i zmagające się z przewlekłymi chorobami powinny unikać wychodzenia z domu. Wybierajmy, o ile to możliwe, chłodne miejsca, ubierajmy się lekko, nie wychodźmy na pełne słońce.

Środowa pogoda mocno da w kość, ale jest i dobra informacja. Już od czwartku zrobi się chłodniej. Termometry pokażą 23 stopnie w czwartek, piątek i sobotę. W niedzielę 27 stopni. Zimniej będzie też w nocy.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Szykuje się tropikalna środa. IMGW ostrzega”

 1. Brwinowianin pisze:

  co mnie w tym kraju (Polska) najbardziej denerwuje podczas ciepłych dni jak dziś +33 st. C ?
  – to że ludzie (mężczyźni) w miejscach publicznych zdejmują koszulki i człowiek musi stać za takim typem np. w kolejce ! To jest wręcz koszmarne !
  Ja nie mam przyjemności oglądania cycków , sutków, włochów , potu, smrodu !!!
  Albo (to już norma) zdejmują koszulki w samochodach i jeżdżą nago itp…
  A może waszym zdaniem to jest …sexy ?
  NIGDZIE NA ŚWIECIE NIE WIDZIAŁEM TAKICH disco-polowych ZACHOWAŃ . W Rosji nie byłem.

  • parzniewianin pisze:

   Nie to nie jest sexy. Tak na ulicy może nie być ubrany tylko Arnold. Ten Arnold. Wszyscy pozostali bez koszulek i spodenek to zwykłe BURAKI.

  • Kiki pisze:

   dokłądnie, ja rozumiem na swojej działce, czy nad wodą na plaży to ok, ale nie w miejscach publicznych ! Polska powinna wystosowac jakieś prawo jak np. widziałam we Francji i to nad morzem , gdzie na miejskim pasażu był znak „zakaz chodzenia bez koszulek” .
   a To jest Polska, najciekawsze że Ty pierwszy solidaryzujesz się z moim takim samym zdaniem w tej kwestii.

 2. Wilku starszy pisze:

  Proponuję jednak by MPWiK wykonalo remont magistrali i wyłączyło w tych dniach wodę…

  • Grabarz pisze:

   Popieram szanownego przedmówcę. Propozycję należy uzupełnić o kartki na papier toaletowy, za którymi najpolski suweren rzewnie wzdycha.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły