Szał wyprzedaży z okazji Black Friday i Cyber Monday coraz bliżej

Region

To moda, która przywędrowała zza oceanu i na dobre zadomowiła się u nas. Black Friday oraz Cyber Monday to dni, w czasie których sklepy i sieci handlowe oferują duże zniżki. Tylko jak w tym szale wyprzedaży się nie zgubić...

Black Friday pojawił się w naszym kraju kilka lat temu i od tego czasu zmienił nawet w Black Week. Końcówka listopada oznacza więc szał zakupów, obniżek i okazji. Szczególnie, że wiele osób już w tym czasie myśli o zbliżającej się Gwiazdce i prezentach dla najbliższych. W tym roku „święto zakupów” przypada 26 listopada.

Jednak decydujemy się nie tylko na zakupy stacjonarne, ale również zamówienia online. Dlatego powstało kolejne święto – Cyber Monday. Obchodzimy je zawsze w poniedziałek po Black Friday. W tym roku 29 listopada. Wówczas to sklepy internetowe będą miały duże pole do popisu. Reszta pozostaje bez zmian. Chodzi o to, by utworzyć promocje i sprzedać jak najwięcej.

Pamiętajcie jednak, że niezależnie od tego, czy kupujecie towar w cenie promocyjnej, regularnej, u polskiego sprzedawcy, czy też zagranicą, na terenie całej Unii Europejskiej obowiązują jednolite przepisy konsumenckie. Taki towar można zareklamować.

Ale pamiętajcie! Reklamować możecie każdy produkt jeżeli posiada wadę. Natomiast jeżeli jesteście niezadowoleni z zakupów i chcecie je zwrócić, a kupujecie towar stacjonarnie, to możecie liczyć tylko na dobrą wolę sprzedawcy. Warto więc spytać przed zakupem, bo to sprzedawca określa warunki ewentualnego zwrotu.

Inaczej jest w przypadku towarów kupionych przez internet. Tu towar możecie zwrócić bez podania przyczyny w ciągu 14 dni. Niektóre sklepy czas na zwrot wydłużają np. do 30 dni.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Szał wyprzedaży z okazji Black Friday i Cyber Monday coraz bliżej”

  1. Grabarz pisze:

    Teraz wszystko jest jasne: wyprzedaż złotego na rynku walutowym to skutek Black Week.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły