Sobotnie spacery do pruszkowskiej pasieki

Pruszków

Do końca wakacji, w każdą sobotę, organizowane będą spacery do pruszkowskiej pasieki. To odpowiedź urzędu miasta na duże zainteresowanie mieszkańców tym niezwykłym miejscem.

Decyzja o umożliwieniu odwiedzania pasieki zapadła po ostatnim Pszczelim Pikniku w Parku Potulickich. Można było wówczas dowiedzieć się ciekawostek o tych pożytecznych owadach, spróbować miodu produkowanego w Pruszkowie i odwiedzić pruszkowskie pszczoły. – Szanowni Mieszkańcy, podczas Pikniku Pszczelego było bardzo duże zainteresowanie spacerami do naszej pasieki, dlatego postanowiliśmy kontynuować je w każdą wakacyjną sobotę aż do końca sierpnia. Przed nami jeszcze trzy soboty. Spacery odbywać się będę 17, 24, 31 sierpnia w godzinach: 10.00, 11.30, 12.30, 13.30 i 14.30. Jeśli jesteście zainteresowani udziałem w spacerze, napiszcie maila na adres: zapisy@miasto.pruszkow.pl – czytamy w komunikacie urzędu miasta.

W pruszkowskiej pasiece znajduje się osiem uli. Początkowo były trzy, jednak pszczoły tak dobrze zareagowały na nowe miejsce, że liczba ich „domków” szybko wzrosła. Mają też swojego opiekuna, który troskliwie o nie dba. Dzięki temu Pruszków może w pełni szczycić się tytułem gminy przyjaznej pszczołom.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Sobotnie spacery do pruszkowskiej pasieki”

 1. Maks pisze:

  Ale z Was głupki ludziska!!!!!

 2. Zed pisze:

  Szanujmy gejów. Kochajmy ich.

 3. Qiao7 pisze:

  Zamiast szanować pszczoły może warto najpierw nauczyć się szanować ludzi. Czekamy na działania w tym zakresie ze strony władz. Chcemy edukować ludzi od małego by wyrosły na ludzi na poziomie, a tym samym edukacja o LGBT od małego. W przedszkolach i żłobkach. Cała Unia Europejska i Światowa Organizacja Zdrowia, popiera takie plany. Kiedy i my Pruszków się tego doczekamy!!! Przestańmy być zacofanym miastem dla wieśniaków!!! LGBT + !!!

 4. WokulJ pisze:

  Szanujmy pszczoły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły