Składasz PIT przez internet? Uważaj!

Region

Zeznania podatkowe można składać nie tylko w formie podatkowej, ale i w formie elektronicznej. Jeśli ktoś zdecydował się na ta druga formę warto sprawdzić czy PIT faktycznie trafił do urzędu.

Ministerstwo Finansów na swojej stronie internetowej zmieścili specjalnie przygotowany program do składania zeznań podatkowych przez internet. Pojawiło się jednak również wiele programów komercyjnych, które umożliwiają rozliczenie z fiskusem. Niestety w tym drugim przypadku może się zdarzyć, że PIT trafi do nieodpowiedniego systemu.

Na serwerach resortu finansów stworzona dwa systemy: produkcyjny, gdzie maja trafić nasze zeznania podatkowe i testowy, który umożliwia nam sprawdzenie jak działa system e-rozliczenie. I tu pojawia się problem. Część programów komercyjnych nie potrafi dokładnie oznaczyć czy formularz jest testowy czy poprawny. W efekcie nasz poprawnie wypełniony PIT zamiast do systemu produkcyjnego może trafić do systemu testowego.

W tym roku za pośrednictwem internetu PIT-y do tej pory złożyło 600 tys. podatników. Osoby, które chcą sprawdzić czy ich zeznanie podatkowe zostało poprawnie wysłane mogą zweryfikować jego status tutaj (http://e-deklaracje.mf.gov.pl/files/pdf/UPO_v3-0.pdf ), wpisując we wskazane pole numer referencyjny podany na Urzędowym Poświadczeniu Odbioru (UPO). Jeśli podatnik nie złoży rozliczenia grozi mu kara w wysokości 2772 złotych.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.