Sesja powiatu pod znakiem róży

Region

Bukiety czerwonych róż dla starosty i radnych, prezentacja dokonań powiatu w ostatnich czterech latach, utworzenie Centrum Aktywności Zawodowej oraz wydłużenie czasu nieodpłatnego zwiedzania pruszkowskiego Muzeum Dulag 121 to główne punkty ostatniej w tej kadencji sesji rady powiatu pruszkowskiego, która odbyła się w miniony wtorek.

Ostatnia w tej kadencji 42. sesja rady powiatu pruszkowskiego obfitowała w emocje. Zanim przystąpiono do merytorycznego porządku obrad, starosta zaprezentowała dokonania rady powiatu mijającej kadencji. Nie zabrakło też podziękowań, w tym za słowa krytyki, jakie padały w ciągu ostatnich czterech lat ze strony opozycyjnych radnych. Ci nie zawiedli. Mieli wiele pytań i wątpliwości dotyczących podejmowanych uchwał.

Jako pierwsza bukietem czerwonych róż obdarowana została starosta pruszkowski, Elżbieta Smolińska. Kwiaty otrzymali też radni, którym dziękowano za cztery lata wspólnej pracy. Po uroczystym początku starosta zaprezentowała dokonania powiatu w latach 2007 – 2010.

Po krótkiej przerwie w obradach radni przystąpili do realizowania porządku obrad. Uchwalono m. in. powiatowy program promocji zatrudnienia i aktywizacji lokalnego rynku pracy na lata 2010 – 2013. Przyjęto też uchwałę o dofinansowaniu kosztów utworzenia Centrum Aktywności Zawodowej w ramach Powiatowego Urzędu Pracy w Pruszkowie, w kwocie 59,2 tys. zł.

Jednogłośnie przyjęto uchwałę o godzinach pracy aptek znajdujących się na terenie powiatu pruszkowskiego w dni powszednie oraz porze nocnej, w niedzielę, święta i dni wolne od pracy na cały rok 2011. Projekt tej uchwały został zaopiniowany wcześniej przez wójtów, burmistrzów, prezydentów miast z terenu powiatu i samorządu aptekarskiego.

Radni wydłużyli też czas, nieodpłatnego zwiedzania pruszkowskiego Muzeum Dulag 121. Wstępnie miał to być do 31 grudnia tego roku. Radni zdecydowali jednak, że za darmo będzie można tam wejść do końca marca 2011 roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.