S8: Długi weekend opóźnił otwarcie

Region

Kierowcy czekają na otwarcie trasy S8. Droga miała być przejezdna już w połowie grudnia 2010. Niestety urzędnicy nie zdążyli z odbiorami. Przyczynił się do tego długi świąteczno-noworoczny weekend.

Choć nadal nie można przejechać trasą S8 to wykonawcy dbają by jezdnia była odśnieżona i oświetlona. Wszystko po to by droga była gotowa na czas. Jest szansa, że za kilka dni na trasie pojawią się pierwsi kierowcy.

Trasa S8 była gotowa na długo przed wyznaczonym terminem. Kilku sprytnym kierowcom udało się nawet przejechać nowowybudowaną drogą. Nawet wykonawcy podkreślali, że udało im się skończyć prace przed terminem. Jednak to nie wpłynęło na termin oddania trasy do użytku. Wszystko przez opieszałych urzędników.

Obecnie na trasie sprawdzono 46 przepompowni ulokowanych wzdłuż S8. W najbliższym czasie drogowców czekają odbiory ekranów akustycznych oraz oświetlenia, jednak to nie wszystko. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która jest inwestorem, od 15 grudnia kompletuje dokumenty dla Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Po złożeniu wymaganych dokumentów pozwolenie na użytkowanie trasy powinno być wydane w przeciągu dwóch dni.

GDDKiA nadal jednak nie zdołała dostarczyć operatu geodezyjnego. Okazuje się, że wpływ na to mogła mieć świąteczno-noworoczna przerwa, trwająca od 24 grudnia do 9 stycznia. Czas świąt i przygotowań do sylwestrowej zabawy a także Święto Trzech Króli spowodowały, że w wielu pracowników korzystało z urlopów wypoczynkowych. W efekcie wiele urzędów i instytucji w tym GDDKiA nie mogły w pełni pracować.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.