Rząd przedłużył obostrzenia

Region

Od kilku dni spada liczba zakażeń koronawirusem. Ze względu na trudną sytuację w szpitalach rząd podjął decyzję o przedłużeniu obowiązujących obostrzeń do 18 kwietnia.

Od kilku dni zmniejsza się liczba zakażeń koronawirusem. Pomimo spadku zachorowań wciąż trudna jest sytuacja w polskich szpitalach. – Blisko 34,7 tysięcy (78 proc.) zajętych łóżek covidowych, ponad 3300 (około 79 proc.) wykorzystywanych respiratorów. Dla porównania, dwa tygodnie temu mieliśmy ponad 27 tys. zajętych łóżek i ponad 2600 respiratorów. Odnotowywany w ostatnich dniach spadek zakażeń niestety nie znajduje odzwierciedlenia w szpitalach, do których trafiają chorzy zakażeni w poprzednich tygodniach. Mamy wciąż bardzo trudną sytuację. Musimy zadbać o zdrowie Polaków, ale też pamiętać o wydolności służby zdrowia. Dlatego utrzymujemy obowiązujące obostrzenia przez kolejny tydzień – poinformował resort zdrowia.

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji poinformował o przedłużeniu obostrzeń.– Podjęliśmy decyzję, że obostrzenia, które w tej chwili obowiązują zostaną przedłużone przez okres niewiele ponad tygodnia. Niewiele, bo chcemy żeby to był okres, który obejmuje też kolejny weekend. To przedłużenie zasad bezpieczeństwa będzie obowiązywało do 18 kwietnia – poinformował Adam Niedzielski, minister zdrowia. – Potem będziemy podejmowali kolejną decyzję, co robić dalej – dodał.

Rząd utrzymał obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywania 1,5 m odległości od innych osób w przestrzeni publicznej.

Obowiązujące ograniczenia w handlu:
– Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m kw. pozostaną zamknięte.
– Centra i galerie handlowe pozostaną zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych oraz księgarni.

W placówkach handlowych na targu oraz poczcie obowiązują limity osób:
1 osoba na 15 m kw. – w sklepach do 100 m kw.
1 osoba na 20 m kw. – w sklepach powyżej 100 m kw.

Ograniczenia w miejscach kultu religijnego – w świątyniach obowiązuje limit osób – na 1 osobę musi przypadać 20 m kw.

Do 18 kwietnia zamknięte pozostają:
salony fryzjerskie i kosmetyczne
żłobki i przedszkola – wyjątkiem jest sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej).
obiekty sportowe – ich działalność jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in.: siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny i solaria.
placówki oświatowe – uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego uczą się zdalnie.
Hotele – obiekty noclegowe pozostają zamknięte oprócz m.in. hoteli robotniczych oraz dla medyków, kierowców wykonujących transport drogowy i żołnierzy).
Obiekty kultury –teatry, kina, muzea i galerie sztuki pozostaną zamknięte.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Rząd przedłużył obostrzenia”

 1. Snsn pisze:

  Kiedy ten pararząd przestanie udawać, że wie co robi? Ile jeszcze będą niszczyć ten kraj? Skoro szmata na twarzy jest taka skuteczna, to po co te lokdałny i niszczenie firm? Po co zamyka się ludzi w domach? Po co szmata na wolnym powietrzu? Kto wytłumaczy paradoks, że wirus nie atakuje w Biedronkach? Dlaczego nie atakuje na Wiejskiej? Gdzie jest grypa?

 2. Olo pisze:

  Niech pruszkowska biedota siedzi w swoich blokach i nie roznosi zarazy.

 3. paca pisze:

  Tylko to potrafią.
  Nie. Tego też nie potrafią.

 4. Anonim pisze:

  I dobrze.

 5. Dr. Huckenbush pisze:

  Jeszcze trochę i cytując klasyka- nie będzie niczego….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły