Rozkradają S8

Region

Nowa droga między Radzyminem a Wyszkowem przyciąga złodziei. Najpierw ginęły tu płoty odgradzające jezdnie od zwierząt, teraz trzech nastolatków rozkręciło i przygotowało do kradzieży 4 latarnie o łącznej wartości 24 tys. złotych.

Kilka dni temu wieczorem policjanci z komisariatu w Radzyminie otrzymali informację, że w Emilianowie w rejonie wiaduktu trasy S8 kilku mężczyzn ma rozkręcać uliczne latarnie oświetleniowe. Policjanci pojechali na miejsce. Gdy zbliżali się do wiaduktu, zauważyli trzy postacie pochylone nad leżącymi latarniami. Na widok mundurowych chłopcy rozbiegli się w różnych kierunkach. Po krótkim pościgu w ręce funkcjonariuszy wpadł 16-letni Sebastian. Funkcjonariusze zabezpieczyli 4 rozmontowane na części latarnie, a nieletniego przewieźli do komisariatu. Wartość strat została oszacowana na kwotę 24 tys. złotych.

Ustalenia funkcjonariuszy doprowadziły ich do pozostałych dwóch złodziei. Okazali się być nimi dwaj bracia: 16-latek i 17-latek. Cała trójka już została przesłuchana. 16-latkami zajmie się wydział rodzinny i nieletnich przy sądzie rejonowym w Wołominie. 17-letni Adrian G. odpowie już jako osoba dorosła. Grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.