Rower typu cargo w Michałowicach

Michałowice

Mieszkańcy gminy Michałowice chętnie korzystają z wypożyczalni rowerów. Teraz do dyspozycji będą mieli jednoślady typu cargo, które pojawiły się na dwóch stacjach.

Rower Gminny w Michałowicach wystartował rok temu. Na początek uruchomiono program pilotażowy, w którego ramach działa jedna stacja. Pomysł spotkał się z akceptacją mieszkańców i jest kontynuowany. Obecnie w gminie jest sześć stacji: w Opaczy-Kolonii, Komorowie (dwie), Regułach, Michałowicach i Nowej Wsi. Łącznie do dyspozycji mieszkańców oddano 55 rowerów.

Urząd postanowił wzbogacić ofertę o rower typu cargo. – Gmina Michałowice wprowadziła nowość w dwóch samoobsługowych wypożyczalniach rowerów można wypożyczać rower typu cargo. Umożliwia on przewożenie np. cięższych zakupów lub większych gabarytowo rzeczy. Jednak to nie jedyne jego zastosowanie. Można także nim zabrać na przejażdżkę dzieci. Rower wyposażony jest w specjalne ławeczki oraz pasy bezpieczeństwa – informuje michałowicki urząd.

Z pewnością dla wielu osób rower typu cargo będzie ciekawą alternatywą. Nie trzeba na pieszo dźwigać ciężkich zakupów. – Oczywiście w tych rowerach stosowany jest wyłącznie napęd nożny, a kierujący ma wszystko na oku. Możliwość obciążenia „przyczepki” to 100 kg. Zapraszamy do korzystania – zachęca gmina Michałowice.

Rowery typu cargo pojawiły się na stacjach: przy urzędzie w Regułach i przy WKD w Komorowie osiedlu.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.