Rodzina zatrzymana za usiłowanie rozboju

Region

Funkcjonariusze z pruszkowskiej komendy zatrzymali ojca i dwóch synów, którzy usiłowali dokonać rozboju.

W poniedziałek około godziny 9.00 policjanci z sekcji patrolowo-interwencyjnej pełnili służbę w rejonie ulicy Powstańców. Mundurowi zwrócili uwagę na mężczyznę, który oświadczył, że został napadnięty. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że trzech mężczyzn biło go i kopało po całym ciele. Napastnicy chcieli ukraść saszetkę z dokumentami i pieniędzmi, którą trzymał 60-latek. Poszkodowany mężczyzna przekazał funkcjonariuszom szczegółowy opis sprawców.

Kilka minut później policjanci dostrzegli młodego mężczyznę odpowiadającego rysopisowi podanemu przez poszkodowanego. Natychmiast został poddany kontroli i przewieziony do komendy. Chwilę później druga załoga patrolowa zatrzymała pozostałych sprawców.

Okazało się, że trzej mężczyźni byli rodziną. 56-letni Zenon K. oraz jego dwaj synowie: 28-letni Dominik i 20-letni Paweł już wcześniej byli znani pruszkowskiej policji. Kilka miesięcy wcześniej bracia K. zostali oddani pod dozór policyjny w związku z usiłowaniem rozboju. W momencie zatrzymania 28-letni Dominik K. miał ponad 3 promile alkoholu. Pozostali mężczyźni nie wyrazili zgody na badanie. Za usiłowanie dokonania rozboju trójce zatrzymanych grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.