Powiat pruszkowski z tytułem „Najlepszego Powiatu” w Polsce

Pruszków

Podczas odbywającego się w Krakowie IV Europejskiego Kongresu Samorządów starosta Maksym Gołoś odebrał nagrodę dla „Najlepszego Powiatu” przyznaną powiatowi pruszkowskiemu.

26 kwietnia w Krakowie odbył się IV Europejski Kongres Samorządów organizowany przez Forum Ekonomiczne. W jego ramach odbywa się blisko 80 paneli, podczas których eksperci z całego świata szukają odpowiedzi na pytania z dziedzin gospodarki, finansów, innowacji i polityki, w tym o rolę samorządu w systemie politycznym kraju.

Najważniejszym wydarzeniem pierwszego dnia była gala, podczas której wręczone zostały nagrody dla najlepszych samorządów. Przyznawane są one na podstawie szczegółowego Rankingu Finansowego Samorządu Terytorialnego w Polsce przygotowywanego przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie oraz Fundację Instytut Studiów Wschodnich.

Najlepszą wiejską gminą zostały Kobierzyce. Tytuł najlepszej miejsko-wiejskiej gminy trafił do gminy Dziwnów. Nagroda dla najlepszego powiatu trafiła do powiatu pruszkowskiego. Najlepszym miastem na prawach powiatu zostały Gliwice, a najlepszym miastem Legionowo.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.