Ponad 900 tys. zł na Szkolną

Raszyn

Gmina Raszyn szykuje się do modernizacji ul. Szkolnej na odcinku od Al. Krakowskiej do ul. Poniatowskiego. Na ten cel samorząd otrzymał dofinansowanie w wysokości ponad 936 tys. zł.

To kolejna odsłona prac na Szkolnej. W 2010 roku ulica została przebudowana na odcinku na ul. Poniatowskiego do ul. Lotniczej. Teraz gmina chce zająć się kolejną częścią drogi. – W ramach zamówienia przewidziano wykonanie robót  drogowych wraz z budową kanalizacji deszczowej, sanitarnej, wodociągu, oświetlenia ulicznego oraz przebudową sieci telekomunikacyjnej – podaje nam Michał Kucharski, zastępca wójta Raszyna. 

Warto dodać, że zgodnie z dokumentacją, chodniki pojawią się po obu stronach jezdni, a dodatkowo na długości ok. 338 metrów zostanie wybudowana ścieżka rowerowa. Z pewnością w realizacji inwestycji pomogą środki zewnętrzne. – Gmina Raszyn otrzymała dofinansowanie od wojewody mazowieckiego z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Jego wartość wynosi 936 272 zł – przedstawia zastępca wójta Raszyna. 

Obecnie gmina jest na etapie postępowania przetargowego. Inwestycja powinna zostać zrealizowana do 30 września. Okres wiosenno-letni dla kierowców poruszających się Szkolną może być trudny. – Podczas realizacji robót nieuniknione są utrudnienia w ruchu. W ramach umowy na budowę ul. Szkolnej  na odcinku od. Al. Krakowskiej do ul. Poniatowskiego w miejscowości Raszyn; wykonawca robót zobowiązany jest do opracowania projektu organizacji ruchu, a następnie jego wprowadzenia poprzez wbudowanie odpowiednich znaków drogowych. Wykonawca  zostanie zobowiązany również do prowadzenia robót w sposób zapewniający mieszkańcom dojazd do nieruchomości oraz poinformowania właścicieli i użytkowników przyległych do ulicy posesji o planowanym rozpoczęciu robót powodujących ograniczenie dojazdu i utrudnieniu w ruchu drogowym – tłumaczy Kucharski.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.