Pomóż bezdomnym w zimie

Region

Zima to najtrudniejszy okres dla osób nieposiadających własnego dachu nad głową. Warto wykazać się zrozumieniem i zainteresowaniem aby pomóc bezdomnym.

Pierwsze przymrozki pojawiły się już na początku tego miesiąca. Kiedy słupki na termometrach zmierzają ku ujemnym temperaturom, a za oknami panują niekorzystne warunki pogodowe wtedy bezdomnych czeka ciężki los. W najlepszych wypadkach dochodzi do odmrożeń kończyn, a w najgorszych do śmierci. I choć temperatury nadal są dodatnie, to bezdomni i tak mogą potrzebować pomocy.

Aby zapobiec tragicznym sytuacjom wystarczy przywiązywać większą uwagę do tego co nas otacza. Posiadając informację o osobach narażonych na wyziębienie organizmu oraz takich, które potrzebują pomocy wystarczy niewiele, a właściwie jeden telefon do straży miejskiej.W kilka chwil możemy zrobić więcej niż nam się wydaje, bo uratować komuś życie.

Każdego roku służby i ośrodki pomocy zapobiegają bezdomności. Strażnicy miejscy przez cały rok przygotowują się do jesienno-zimowych działań zbierając informacje o terenach gdzie mogą przebywać osoby potrzebujące natychmiastowej pomocy. Ponadto każda informacja przekazana przez mieszkańców gmin jest skrupulatnie sprawdzana, a sami funkcjonariusze apelują: „Nie bądź obojętny, zadzwoń do straży miejskiej. Jeden telefon może uratować ludzkie życie”.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.