Polacy wpadają w pułapkę zadłużenia

Region

Polacy nieracjonalnie korzystają z domowych budżetów - ubolewa prezes Biura Informacji Gospodarczej Informonitor Mariusz Hildebrand. Jak powiedział w Sygnałach Dnia w Programie Pierwszym Polskiego Radia, taka sytuacja niejednokrotnie prowadzi do wpadnięcia w pułapkę zadłużenia

Według badań prowadzonych przez Biuro Informacji Gospodarczej, statystyczny Polak-dłużnik to mężczyzna z województwa śląskiego o zadłużeniu około 30 tysięcy złotych.

Mariusz Hildebrand podkreśla, że z sumy długów mieszkańców Polski można by sfinansować budowę autostrady z Krakowa do Gdańska. Najczęściej zalegamy z opłatami za prąd czy usługi telekomunikacyjne. Z badań wynika również, że istotnym problemem jest kwestia regulowania należności za mandaty. Wszystkie zebrane dane pokazują, że kwota zadłużenia społeczeństwa rośnie szybko i pojawia się spirala zadłużenia.

„Wszystko zaczyna się od opóźnień w regulowaniu codziennych rachunków” – podsumował Mariusz Hildebrand. Według niego, przyczyną zadłużania się jest zła kalkulacja finansów. Polacy często dokonują nieracjonalnych zakupów, które są szkodliwe dla domowych budżetów. Doprowadza to do sytuacji, w której wielokrotnie więcej wydajemy niż zarabiamy. Szef Biura Informacji Gospodarczej Informonitor zaapelował do Polaków o wnikliwą analizę swoich finansów i rozsądne wydawanie zarabianych pieniędzy.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.