Plac zabaw dla psów w przygotowaniu

Pruszków

To pomysł, który zdobył największą liczbę głosów spośród wszystkich projektów zgłoszonych do pruszkowskiego budżetu obywatelskiego w obszarze IV. Plac zabaw dla psów ma pojawić się w okolicach toru kolarskiego, nie tak dawno temu miasto ogłosiło zapytanie ofertowe w tej sprawie.

Projekt, któremu nadano nazwę Ogródek Agility, kierowany jest głównie do osób posiadających psy. Plac o powierzchni 650 m kw. ma być ogólnodostępny przez całą dobę, dla wszystkich. Obiekt zostanie położony pomiędzy torem kolarskim (ul. Andrzeja 1) a garażami od strony ul. Ewy. Jak wskazuje pomysłodawca projektu, to popularne miejsce do spacerów z czworonogami i zwraca uwagę na problem, że w Pruszkowie nie ma terenu gdzie można spuścić psa ze smyczy oraz trenować psie sporty w sposób bezpieczny i kontrolowany.

Podobne zapisy znalazły się w dokumentacji projektowej. – Zaprojektowany ogródek zabaw dla psów, w formie wyposażonego ogrodzonego wybiegu, będzie miejscem gdzie bezpiecznie będzie można puścić psa ze smyczy, wystosowanym regulaminem, czyste i komfortowe. Miejsce to powstanie żeby psy nie biegały luzem i miały miejsce do zabawy, treningów i socjalizacji – napisano w dokumentach.

W ramach tej inwestycji zostaną wykonane nawierzchnie z piasku (240 m kw.) i żwiru (72 m kw.), trawniki (330 m kw.) oraz ogrodzenie. Oczywiście nie zapomniano o najważniejszych elementach, czyli urządzeniach zabawowych dla psów. Zamontowane zostaną: kładka, płotki (w kształcie kości), równoważnia duża, obręcze i drążki do skoków, tunel, słupki do slalomu i ścieżki. Oprócz tego pojawią się ławki, kosze na śmieci i psie odchody, kaseta na worki higieniczne oraz tablica informacyjna z regulaminem. 

Pozostaje najważniejsze pytanie, kiedy plac zabaw dla psów będzie gotowy? Według zapisów w dokumentach obiekt powinien być gotowy nie później niż do 31 lipca. 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.