Park&ride w Otrębusach jednak na wiosnę

Region

We wrześniu rozpoczęła się budowa parkingu przesiadkowego przy przystanku WKD w Otrębusach. Teoretycznie powinna powoli dobiegać końca. W praktyce park&ride będzie gotowy w kwietniu.

Nowy parking powstaje tuż obok przystanku WKD, w miejscu gdzie kierowcy zostawiali swoje samochody „na dziko”, na nieutwardzonym terenie przy torach kolejowych i trasie nr 720. To idealna lokalizacja, dlatego gmina zdecydowała się to miejsce zagospodarować na park&ride z prawdziwego zdarzenia.

Prace rozpoczęły się we wrześniu tego roku, kiedy teren przejął wykonawca. Rozpoczęto układanie kostki i ogrodzono teren. Wszystko miało być gotowe do końca 2019 r., ale wiadomo już, że tak się nie stanie. Dlaczego? – Podpisaliśmy umowę wykonanie prac w trybie projektuj i buduj. Pozwolenie od starosty pruszkowskiego na część gruntu poza pasem kolejowym dostaliśmy szybko i wykonawca rozpoczął prace. Na pozwolenie na budowę od wojewody mazowieckiego, który jest właściwym organem do wydawania pozwoleń dla terenów kolejowych, czekaliśmy ponad siedem miesięcy. Otrzymaliśmy je na początku grudnia. Efekt jest taki, że dopiero na początku grudnia wykonawca mógł wejść na część pasa kolejowego i tam zacząć prace – wyjaśnia Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Termin zakończenia tej inwestycji zmienił się. – Za zgodą Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych przedłużyliśmy umowę z wykonawcą do kwietnia przyszłego roku . Musimy brać pod uwagę, że prędzej czy później zima nadejdzie i w pewnym momencie trzeba będzie roboty przerwać – zaznacza brwinowski włodarz.

Wspomniana zgoda była konieczna, ponieważ gmina na budowę parkingu pozyskała dotację w wysokości ponad 700 tys zł.

Na nowym parkingu znajdą się 42 miejsca postojowe dla samochodów osobowych, w tym 2 miejsca przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami, oraz zadaszone miejsca na 22 rowery. Aby ułatwić poruszanie się na terenie parkingu, zaplanowana została droga manewrowa zakończona okrągłym placem manewrowym połączonym zjazdem z ul. Natalińską oraz ciąg pieszo-rowerowy. Na miejscu pojawi się parkingowy system kontroli dostępu, monitoring, oświetlenie, a także przenośna toaleta i kosze na śmieci.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Park&ride w Otrębusach jednak na wiosnę”

  1. Fukpoland pisze:

    Prawdziwa Unia Europejska z tym monitoringiem i koszami na śmiecie. Tylko wojewoda mazowiecki taki mało europejski zarówno stary jak i nowy. Oni tacy wschodni bardziej niż zachodni, szczególnie że złodziejskim i kolesiowskim podejściu do życia. Prawda Panowie Siepiera?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły