Nowe ścieżki w gminie Michałowice

Michałowice

Mamy doskonałe wieści dla miłośników rowerowych wycieczek. Gmina Michałowice wzbogaci się o kolejne ciągi pieszo-rowerowe. Ale póki co tylko na papierze.

Michałowice to gmina, którą wiele osób chętnie wybiera na wycieczki rowerowe. I nie ma się co dziwić bowiem wiele ścieżek znajduje się w ładnej okolicy co uprzyjemnia jazdę. Sieć ścieżek rowerowych w gminie ma zwiększyć się o kolejne odcinki

Nowy ciąg pieszo-rowerowy powstanie na ul. Jesionowej na odcinku od al. Jerozolimskich do torów WKD. Jego budowa będzie kosztować 43 tys. zł. Drugi ciąg pieszo-rowerowy powstanie w bardzo newralgicznym miejscu – chodzi o ul. Sokołowską. Tu ciąg pieszo-rowerowy powstanie na odcinku od granicy gminy do skrzyżowania z ul. Parkową. Koszt tej inwestycji to 160 tys. zł.

Władze gminy Michałowice i Powiatu Pruszkowskiego podpisały już umowy z wykonawcami projektów ciągów pieszo-rowerowych. Po zakończeniu prac projektowych będzie można przystąpić do ich budowy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 11

11 odpowiedzi na “Nowe ścieżki w gminie Michałowice”

 1. Rowerzysta pisze:

  nie dla „ścieżek”, które są zagrożeniem dla rowerzystów !
  Ścieżki rowerowe powinni projektować rowerzyści lub kolarze , a nie przypadkowi urzędnicy wybierani podczas wyborów samorządowych !

 2. Bodych pisze:

  Tylko czy ten ciąg będzie miał dalszy ciąg?

  • none pisze:

   Z tego co kojarzę do dalszy ciąg w stronę Janek już jest w od węzła Sokołowska do granicy gminy. Z drugiego końca w stronę Komorowa niewiele brakuje, w stronę Pęcic pewnie jest w planach.

 3. tomK pisze:

  Szkoda tylko że ścieżka rowerowa przy al. Jerozolimskich w stronę centrum kończy się tuż za biedronką.

 4. none pisze:

  Ścieżka na Sokołowskiej jest bardzo potrzebna. A czy równocześnie można wprowadzić zakaz jazdy na rowerze po Sokołowskiej?

 5. cyklista pisze:

  A od kiedy ciąg pieszo-rowerowy jest dobra wiadomością? Rower służy do jazdy a nie prowadzenia. Z ciągu korzystać trzeba ale na ciągu pierwszeństwo ma pieszy…
  Budowa takiego gniota jest porażką a nie sukcesem. I to trzeba jasno powiedzieć.

  • none pisze:

   Sugeruję przejechać się na Sokołowską tam, gdzie taki ciąg obecnie istnieje i sprawdzenie, jak tam wygląda ruch – raz na kwadrans ktoś przejdzie/przejedzie na rowerze. Nie sądzę, żeby nagle zrobiło się tam na tyle tłoczno, żeby nie dało się przejechać na rowerze pomiędzy pieszymi…

  • JBCPiS pisze:

   Masz rację. Ludzie nie potrafią ze sobą współegzystować, chodzą jak święte krowy. Najgorsze, rodziny z bombelkami. Zajmują całą szerokość chodnika. Z drugiej strony, cykliści, albo raczej ****** kolarze, jeżdża ulicą, gdy obok jest ścieżka. vide Lipowa czy droga do Reguł. Ludzie, apel do wszystkich – nie jesteście sami! Nauczmy sie żyć ze sobą. Trzeba patrzeć dalej, niż na czubek własnego nosa. Liczy się życzliwość i odrobina wyobraźni. Z pozdrowieniami, rowerzysta, kierowca, ojciec!

   • cyklista pisze:

    O… To dlaczego w trasę jedziemy autostradą a nie drogami lokalnymi? żeby szybciej było. Rowerem jak jadę szybko to jednak dość trudno jest ominąć pieszego. A jeżeli wy, drodzy kierowcy, ojcowie i rowerzyści uważacie, że to wszystko jedno, to ja postuluję aby w całym obszarze miasta na drogach zrobić strefę zamieszkania. Wtedy dopiero będzie bezpiecznie.

    • none pisze:

     Jeżeli nie jesteś w stanie ominąć pieszego jadąc szybko, to może po prostu jedziesz zbyt szybko i powinieneś zwolnić? Dostosować prędkość do warunków na drodze, zgodnie z prawem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły